09.07.2020 | 04:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

SPPK ukončila predsedníctvo v rade agrosamospráv

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) ukončila predsedníctvo v Rade poľnohospodárskych a potravinárskych samospráv (RPPS) SR na stretnutí v Trnave.

BRATISLAVA. V 2. polroku 2020 bude RPPS SR predsedať Zväz poľnohospodárskych družstiev a obchodných spoločností (ZPDaOS). Uviedla to pre TASR hovorkyňa SPPK Jana Holéciová.
Rada poľnohospodárskych a potravinárskych samospráv SR sa podľa nej za posledný rok pod vedením SPPK vyjadrovala k viacerým zásadným agropotravinárskym témam. Uskutočnili sa mnohé rokovania ešte s bývalým vedením Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR. Rada diskutovala v rámci predvolebných rokovaní s najrelevantnejšími politickými stranami kandidujúcimi do Národnej rady SR.
Spolupráca a význam rady sa podľa nej naplno prejavil aj okamžitou spoločnou tlačovou besedou pred rezortným ministerstvom, kde poľnohospodári združení v RPPS SR vysvetľovali novinárom, prečo odmietajú presun finančných prostriedkov z 1. do 2. piliera. Spolupráca bola príkladná aj počas krízového obdobia pandémie, kde potravinári a poľnohospodári nastavovali výrobu tak, aby nebola prerušená plynulá výroba potravín.
"Kľúčové je pre mňa teraz obdobie najbližších rokov 2021 a 2022. Bude to zároveň aj prechodné obdobie v rámci Spoločnej poľnohospodárskej politiky (CAP) EÚ. Musíme si preto zodpovedne určiť, akým spôsobom chceme riešiť bravčové mäso, hydinu, ovocie, zeleninu, ako by mala vyzerať zelená nafta pre potravinárov. V najbližších mesiacoch nás čaká debata o štátnom rozpočte, rovnako chceme skutočne konštruktívnu diskusiu o strategickom pláne. Úloh a výziev je veľa," naznačil predseda SPPK Emil Macho.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down