15.02.2024 | 11:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

SPPK víta prijatie novely zákona o sociálnom poistení

        Bratislava 15. februára (TASR) - Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) víta prijatie novely zákona o sociálnom poistení, ktorou sa do júna predlžujú odvodové úľavy. Uviedla to Jana Holéciová, hovorkyňa SPPK.


        Slovenskí poľnohospodári a potravinári môžu podľa nej do júna tohto roka vyrábať potraviny pri nižších nákladoch na odvody. Umožňuje im to novela zákona o sociálnom poistení, ktorú v stredu (14. 2.) schválili poslanci Národnej rady SR. Domáci výrobcovia potravín tento krok hodnotia pozitívne, v systémovej pomoci odvetviu treba pokračovať.
        Zdôraznila, že cena ľudskej práce je rozhodujúcou položkou v rámci cenotvorby potravín. Predĺženie odvodových úľav, o ktorom rozhodli poslanci parlamentu, prispeje k stabilizovaniu výroby potravín a tlmeniu inflácie.
        SPPK vidí účinok odvodových úľav aj priamo v praxi, a to v tom, že tempo zdražovania potravín sa výrazne znížilo. Aktuálne podľa Štatistického úradu SR vlani kleslo z necelých 29 % (zo začiatku minulého roka) na súčasnú hodnotu 4,9 %.
        "Sme radi, že aj takýmito opatreniami sa stabilizuje podnikateľské prostredie pre agropotravinárov a budú opäť o niečo viac konkurencieschopnými. Aj vďaka tejto systémovej pomoci tlmíme infláciu a robíme potraviny cenovo dostupnejšie," uviedol predseda SPPK Emil Macho. Úľavy na platení odvodov by mali podľa neho pokračovať aj v budúcnosti.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down