16.08.2015 | 12:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Správa o stave agrárneho sektora

Takmer 530 vystavovateľov sa doteraz prihlásilo na 42. ročník Medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy Agrokomplex 2015, ktorá sa v dňoch 20. až 23 . augusta 2015 uskutoční v Nitre. V utorok o tom na tlačovej besede informovali organizátori tohto podujatia.

NITRA. Počet vystavovateľov ešte nie je úplný, pretože podľa predstaviteľov š. p. Agrokomplex - Výstavníctvo Nitra sa ešte aj v tomto období deň čo deň prihlasujú dvaja až traja noví vystavovatelia. Celkovo si vystavovatelia doteraz objednali takmer 32-tisíc štvorcových metrov výstavnej plochy, čo je už teraz viac ako to bolo vlani. Optimistické čísla očakávajú organizátori aj v návštevnosti; predpokladajú, že na výstavu Agrokomplex tohto roku zavíta približne 100-tisíc ľudí, kým vlaňajšia skutočnosť bola podľa ich slov na úrovni 107 738 návštevníkov.

„Agrokomplex je naša jediná výstava, počas ktorej je v prevádzke celý výstavný areál, vrátane objektov Slovenského poľnohospodárskeho múzea,“ uviedol Ing. Eduard Krcho, riaditeľ š. p. Agrokomplex – Výstavníctvo Nitra. 

Z viacerých subvýstav potom vyzdvihol Národnú výstavu hospodárskych zvierat, ktorá v tomto roku absolvuje už svoj 10.ročník. Z jednotlivých expozícií bude pre širokú verejnosť určite zaujímavý pavilón F; lebo na  rozdiel od iných pavilónov bude ladený nie komerčne, ale náučne a výchovne. Dianie v ňom sa ponesie v duchu motta: Čaro vidieka – čaro domova.

„Túto tému sme zvolili preto, lebo podľa našej mienky je práve vidiek nosnou dominantou celého Slovenska,“ povedala na spomenutej tlačovej besede  Zuzana Nouzovská, generálna riaditeľka Sekcie potravinárstva a obchodu MP  RV SR. „Návštevníkom výstavy Agrokomplex chceme dať práve expozíciami, umiestnenými v pavilóne F, šancu, aby si vlastnými rukami mohli ohmatať náš súčasný vidiek.“

 

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down