24.05.2019 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

SPU a AGRION rozšírili svoju spoluprácu

Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre v spolupráci s AGRION - Združením dodávateľov pôdohospodárskej techniky v SR, priniesla pre študentov Technickej fakulty SPU projekt s názvom AGRION UNIVERZITA, do ktorého sa mali študenti možnosť zapojiť vôbec po prvý raz. Cieľom tohto projektu bolo priniesť študentom možnosť získať rozsiahlejšie vedomosti z oblasti konštrukcie, predaja a servisu poľnohospodárskej, lesníckej a komunálnej techniky.

Projekt AGRION UNIVERZITA vznikol na základe iniciatívy dekana Technickej fakulty prof. Ing. Romana Gálika, PhD. a prezidenta združenia AGRION, Ing. Petra Matejoviča. Počas letného semestra sa študenti 4. ročníka vybraných študijných programov Poľnohospodárska technika a Technika pre biosystémy Technickej fakulty SPU v Nitre zúčastnili na ôsmich odborných prednáškach vedených zástupcami členských spoločností združenia. Výber lektorov a tém prednášok bol veľmi rôznorodý s cieľom poskytnúť študentom čo najkomplexnejšie informácie o novinkách medzi rôznou poľnohospodárskou technikou, navigácii strojov, servise techniky a jeho organizácii, telemetrie a iných. Lektori, ktorých odporučilo pre tento projekt združenie AGRION mali už s podobnými prednáškami bohaté skúsenosti z minulosti, kedy školili napríklad i pedagógov stredných odborných škôl. Predošlé hodnotenie zo školení pedagógov zúžitkovali združenie a Technická fakulta aj pri tvorbe harmonogramu prednášok pre študentov, kedy spolu vybrali najlepšie hodnotených lektorov.

Po absolvovaní prednášok čakala na študentov exkurzia v dvoch členských firmách združenia, kde si mali možnosť prezrieť predajné, ale i servisné priestory spoločností Agroservis a Ematech a získali informácie o ich fungovaní. Za prítomnosti vedúceho Katedry strojov a výrobných biosystémov TF doc. Ing. Ján Jobbágy, PhD., dekana prof. Ing. Romana Gálika, PhD., prezidenta združenia AGRION Ing. Petra Matejoviča, riaditeľa sekretariátu združenia Ing. Juraja Hubu a prof. Ing. Pavla Finduru, PhD. študenti si po absolvovaní projektu prevzali certifikát, ktorý by im mal v budúcnosti pomôcť ľahšie sa etablovať na trhu práce v oblasti predaja a servisu techniky. Dekan Technickej fakulty SPU v Nitre poďakoval prezidentovi združenia AGRION za úspešný projekt a študentom fakulty poprial veľa úspechov v ďalšej pracovnej a študijnej činnosti. Zároveň vyjadril aj presvedčenie, že bude projekt AGRION UNIVERZITA pokračovať aj v akademickom roku 2019/2020.

 

Ako vznikal projekt AGRION UNIVERZITA?

 

Na to, ako projekt vznikol sme sa opýtali prezidenta združenia AGRION, Ing. Petra Matejoviča.

„Naše združenie už dlhšiu dobu organizuje školenia pre učiteľov stredných odborných škôl. Zároveň však úzko spolupracujeme s Technickou fakultou SPU v Nitre, s ktorou organizujeme dni poľa. Našu spoluprácu chceme do budúcnosti ešte viac prehĺbiť a preto nás potešilo, že združenie oslovil nový dekan Technickej fakulty s viacerými projektmi, medzi ktoré patrila i AGRION UNIVERZITA. Lektorov sme mali už viac menej odskúšaných zo školení učiteľov,“ uviedol Ing. Peter Matejovič.

Podľa jeho slov lektori odovzdali svoje vedomosti o tom, ako v praxi funguje činnosť dodávateľov, ale i o tom, s akými starosťami a problémami sa poľnohospodári stretávajú. Zároveň im mali priblížiť napríklad aj detaily o tom, aká je cesta techniky vyrobenej v zahraničí až k nášmu poľnohospodárovi.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down