07.02.2011 | 02:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

SPU patrí štvrté miesto

Akademická rankingová a ratingová agentúra (ARRA) nedávno uverejnila šieste hodnotenie slovenských vysokých škôl. SPU v Nitre prekonala slovenský medziročný priemer rastu priemernej hodnoty indikátorov kvality (+ 4,0 boda) a obsadila 4. miesto.

V celkovom hodnotení spomedzi 20 univerzít obsadila SPU Nitra 5. miesto s počtom bodov 52,1 (priemer je 46,4). Pri hodnotení jednotlivých fakúlt bola z celkového počtu 12 hodnotených ako najlepšia slovenská fakulta ekonomického zamerania vyhodnotená Fakulta ekonomiky a manžmentu SPU (65,9 boda).

V skupine AGRO dosiahla najlepšie výsledky Fakulta biotechnológie a potravinárstva SPU (61,3 boda - 3. miesto zo 6 hodnotených fakúlt), nasleduje Fakulta agrobiológie a potravinových zdrojov SPU (52,8 boda - 5. miesto) a Fakulta záhradníctva a krajinného inžinierstva SPU (48,7 boda - 6. miesto).

V skupine technických vied obsadila Technická fakulta SPU 3. miesto zo šiestich hodnotených (44,1 boda). V kategórii ostatných spoločenských vied obsadila Fakulta európskych štúdií a regionálneho rozvoja SPU 4. miesto (40 bodov) z ôsmich hodnotených fakúlt.

(zdroj: Poľnohospodár)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down