19.03.2021 | 12:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Štátny podnik Lesy SR má obsadené všetky najvyššie manažérske funkcie

Štátny podnik Lesy SR má obsadené všetky svoje najvyššie manažérske funkcie. Generálny riaditeľ štátneho podniku Lesy SR Tomáš Čuka vymenoval do funkcií svojich doterajších spolupracovníkov.

BANSKÁ BYSTRICA. Informovala o tom Marína Debnárová, vedúca odboru komunikácie štátneho podniku. "Na základe trojmesačnej spolupráce sa ukázalo, že som si vybral tých správnych ľudí. Presvedčili ma o svojej pracovitosti, čestnosti, zásadovosti. Preto zostanú aj v ďalších mesiacoch mojimi najbližšími spolupracovníkmi," zdôraznil Čuka. Podľa neho "chémia funguje" v tomto tíme veľmi dobre.
Prvým zástupcom generálneho riaditeľa Lesy SR sa podľa Debnárovej stal Karol Vinš, ktorý bude stáť na čele ekonomického úseku. V tejto funkcii pôsobí ako poverený riaditeľ od začiatku decembra minulého roka. "Prioritou je naďalej zabezpečiť finančnú a ekonomickú stabilitu štátneho podniku Lesy SR a zmysluplným spôsobom optimalizovať režijné náklady celého podniku," dodal Vinš s tým, že podnik pripraví a obháji transformačný a reštrukturalizačný projekt štátneho podniku a vytvorí tým predpoklady pre prírode blízke hospodárenie v lese pri maximálnom zohľadnení očakávaní verejnosti. Debnárová priblížila, že Vinš v minulosti pôsobil v stavebníctve a bankovníctve. V rokoch 2003 až 2006 bol generálnym riaditeľom Lesov SR. Posledné roky bol obchodným riaditeľom Lesov Českej republiky a prezidentom Zväzu spracovateľov dreva SR.
Šéfom obchodného úseku podľa Debnárovej zostáva Albert Macko, ktorý poverenie získal začiatkom decembra 2020. Naposledy bol konateľom Mestských lesov Krupina, predtým bol vedúcim lesného obvodu na OZ Levice a OZ Krupina.
Macko podľa hovorkyne považuje za kľúčové zabezpečiť transparentný obchod s drevom a pripraviť usmernenie pri triedení a logistike drevnej hmoty. Chce tiež pokračovať vo verejných elektronických dražbách dreva. "Je potrebné dokončiť nastavenie zmluvných vzťahov a vytvoriť spravodlivý kľúč na motivačné ohodnotenie zamestnancov. Chcem podporiť regionálnych spracovateľov drevnej hmoty a nastaviť efektívne logistiku a opatrenia tak, aby sme získali čo najlepšie priemerné speňaženie jednotlivých drevín," povedal Macko.
Funkciu riaditeľa výrobno-technického úseku bude podľa Debnárovej naďalej vykonávať Ján Schürger. Túto funkciu zastával ako poverený riaditeľ od polovice januára. V minulosti pracoval vo viacerých funkciách v rámci cirkevných lesov podniku Lesy Jasov,. Naposledy pôsobil ako obchodný manažér súkromnej spoločnosti zaoberajúcej sa výrobou a predajom tradičnej ťažbovej techniky na Slovensku LKT.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down