10.09.2014 | 04:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Štátny tajomník agrorezortu Jozef Spevár sa bude venovať lesom

Novovymenovaný štátny tajomník Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Jozef Spevár by mal mať vo svojej agende na starosti najmä lesnícke témy. Uviedol to po dnešnom rokovaní vlády šéf agrorezortu Ľubomír Jahnátek (nominant Smer-SD).

BRATISLAVA. "Ministerstvo doteraz nemalo na úrovni štátneho tajomníka odborníka z lesov, čiže v podstate je to obmena, ktorá by mala prekryť aj tú druhú, dôležitú oblasť ministerstva pôdohospodárstva, ktorou sú lesy," poznamenal.

Spevár by mal podľa Jahnátka zároveň "rozmieňať na drobné nové programové obdobie smerom na lesy".

Nový štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR Miroslav Obert by sa mal podľa slov šéfa rezortu hospodárstva Pavla Pavlisa (Smer-SD) venovať v prvom rade energetike.

"Radko Kuruc bude mať presne tie isté kompetencie, ako mal jeho predchodca na tomto poste Peter Pellegrini. Pri výbere nového štátneho tajomníka som sa radil aj s Petrom Pellegrinim. Rozhodol som sa pre človeka, ktorý má detailnú vedomosť o fungovaní rezortu, o ľuďoch, o témach," komentoval výber nového štátneho tajomníka na svojom rezorte minister financií SR Peter Kažimír (Smer-SD).

Nový štátny tajomník rezortu školstva Juraj Draxler bude mať podľa slov šéfa Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Petra Pellegriniho na starosti najmä regionálne školstvo a vysoké školstvo.

"Očakávam, že sa teraz intenzívne vrhne do definitívnej prípravy legislatívy, ktorú by sme do Vianoc chceli predložiť na rokovanie vlády. Verím, že bude prínosom," dodal Pellegrini.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down