27.01.2011 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Štátny tajomník Gabriel Csicsai rokoval v Bruseli

Štátny tajomník MPRV SR Gabriel Csicsai sa v Bruseli 24. januára zúčastnil zasadnutia Rady ministrov poľnohospodárstva a rybného hospodárstva EÚ, hlavným motívom stretnutia bolo „Zvládnutie budúcich výziev v oblasti potravín, prírodných zdrojov a území“.

Ministri sa počas zasadnutia zamerali na druhý z hlavných cieľov budúcej Spoločnej poľnohospodárskej politiky, ktorým je udržateľné hospodárenie s prírodnými zdrojmi a opatrenia proti zmene klímy, ekologické verejné statky, podpora ekologického rastu prostredníctvom inovácií a zmierňovanie a prispôsobovanie sa zmene klímy.

Ďalšou témou bolo zdravie včiel medonosných, v poslednom období totiž európski včelári zaznamenali zvýšený úhyn včiel z neznámych príčin. Pod drobnohľadom ministrov boli aj problémy na trhu s bravčovým mäso a africký mor ošípaných. Rada sa zamerala na ochranné opatrenia na území EU pred týmto nákazovým ochorením. Vzhľadom na komplikovanú situáciu v sektore ošípaných Rada schválila zavedenie súkromného skladovania bravčového mäsa.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down