04.01.2022 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Štátny tajomník MPRV M. Kyseľ ponúkol ministrovi svoju funkciu

Štátny tajomník Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MP RV) SR Milan Kyseľ ponúkol svoju funkciu ministrovi Samuelovi Vlčanovi. Urobil tak v reakcii na "mediálny lynč" posledných dní. Informoval o tom komunikačný odbor MP RV SR. Minister Vlčan sa mu poďakoval za prácu, ktorú na agrorezorte odviedol.

BRATISLAVA. Komunikačný odbor rezortu tvrdí, že štátny tajomník svoje rozhodnutie odstúpiť predkladá po dôkladnom zvážení všetkých okolností k danej situácii. "Je to jeho osobné rozhodnutie, ako reakcia na bezprecedentné útoky, ktorým čelí on a jeho rodina," skonštatoval rezort.
      Vlčan vníma Kyseľovo rozhodnutie ako prejav vysokej politickej kultúry. "Naša kontrola síce nezistila žiadne rozpory a pochybenie v procesoch, na ministerstvo sa však zniesla tvrdá kritika. Celá situácia sa navyše stala predmetom politického osočovania zo strany opozície a rôznych záujmových skupín, či jednotlivcov, ktorým nevyhovuje, že sa zo všetkých síl snažíme rezort očistiť od nánosov korupcie a netransparentnosti," okomentoval minister.
      Preto Kyseľovo rozhodnutie chápe a ďakuje mu za prácu, ktorú na ministerstve odviedol. "Želám mu veľa síl do ďalšieho boja za malých a stredných farmárov, ktorí sa aj vďaka nemu po rokoch diskriminácie môžu nadýchnuť," uzavrel Vlčan.
/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down