11.04.2012 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Štátnym tajomníkom nebude

Stanislav Becík sa nestane štátnym tajomníkom Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka.

Exminister pôdohospodárstva z prvej vlády Roberta Fica Stanislav Becík zostane podľa slov súčasného šéfa Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Ľubomíra Jahnátka poľnohospodárom. Nestane sa teda štátnym tajomníkom na rezorte pôdohospodárstva.
„Pán Becík mi dnes ráno oznámil, že chce zostať poľnohospodárom, čiže bude sa venovať svojej farme. Jeho rozhodnutie som akceptoval. Samozrejme, zostávame naďalej v priateľskom vzťahu s tým, že má u mňa kedykoľvek dvere otvorené," uviedol v stredu pred rokovaním vlády Ľ. Jahnátek.
„Všetko sa dozviete, je to otázka priorít, ktoré dnes slovenské poľnohospodárstvo rieši. Skôr budem hľadať typ človeka, ktorý bude zohrávať veľmi dôležitú úlohu v Bruseli pri príprave novej spoločnej poľnohospodárskej politiky," odpovedal Ľ. Jahnátek na otázku TASR, kto sa stane štátnym tajomníkom MPRV SR.
„Na dnešné rokovanie vlády nepredkladám návrh na menovanie štátneho tajomníka. S pánom premiérom sme sa teraz dohodli, že ešte si nominácie prekonzultujeme. Nechceme tento proces urýchliť, chceme výberu kandidáta venovať minimálne ešte týždeň," dodal šéf MPRV SR.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down