22.07.2016 | 05:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Stavajú na tradíciách, kvalite a inováciách

Na Celoslovenských dňoch poľa v Dvoroch nad Žitavou sa RAPOOL Slovakia prezentovala ako širokospektrálna spoločnosť tradične s už najväčšou ponukou odrôd najdôležitejších poľných plodín, ale aj tých minoritne pestovaných

„Tento rok je z pohľadu našej spoločnosti výnimočný, pretože oslavujeme 20. výročie uvádzania hybridov Rapool na európsky a teda aj slovenský trh,“ uviedla Ing. Andrea Krkošová, riaditeľka spoločnosti RAPOOL Slovakia a dodala: „S výsledkami našej dlhoročnej práce sa preto chceme podeliť aj s návštevníkmi 5. ročníka CDP a predstaviť im to najlepšie z našej ponuky.“

„V rámci našej expozície predstavujeme kompletné portfólio repiek, hybridné a líniové odrody pšenice, ozimné a jarné jačmene, hybridy raže a nosné odrody strukovín,“ konkretizoval Ing. Zoltán Apacs, produktový manažér spoločnosti Rapool Slovakia.

Medzi najpestovanejšie hybridy repky na Slovensku patrí Marathon, ktorý je mimoriadny úrodami a je jedným z najkompaktnejších hybridov v súčasnosti, čo sa týka hospodárenia s vodou a živinami a prispôsobivosti k podmienkam prostredia. Novší Shrek je veľký robustný, stredne skorý hybrid, podľa slov Z. Apacsa má všetky predpoklady zaradiť sa medzi najpestovanejšie repky na Slovensku. Dobre vetví, vytvára veľké dlhé šešule s vysokou HTS s nadpriemerným obsahom oleja v semenách.

Nasledovníkom Shreka je hybrid Dalton, ktorý je na Slovensku v druhom roku v registrácii. V porovnaní so Shrekom má menšie šešule, ale hustejšie nasadené, taktiež má lepší zdravotný stav, vďaka geneticky podmienenej rezistencii voči fómovej hnilobe. Nový hybrid Kuga je stredne vysoký s odolnosťou proti poliehaniu. Vyznačuje sa veľmi dobrou stabilitou úrod aj v horších podmienkach a má veľmi dobrú zimuvzdornosť.

„Pre pestovateľov repky máme v ponuke hybrid s rezistenciou voči nádorovitosti koreňov kapustovitých Mentor – výlučne určený na pozemky, kde sa táto choroba vyskytla,“ informoval Z. Apacs.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down