13.07.2017 | 01:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Stavať na inováciách a napredovať v praxi

Spoločnosť Bayer CropScience Slovakia každoročne prináša pre poľnohospodárov a ich prax nové účinné látky v komplexne postavených prípravkoch a ucelené riešenia pre ochranu dôležitých poľnohospodárskych plodín, ktoré predstavili na 6. ročníku Celoslovenských dní poľa v Dvoroch nad Žitavou.

Ing. Vladimír Fúzik, vedúci obchodného oddelenia spoločnosti Bayer pre Českú a Slovenskú republiku v úvode prezentácie spoločnosti uviedol: „Opäť sme radi využili príležitosť, ktorú ponúka koncept Celoslovenských poľných dní a rozhodli sme sa predstaviť účinnosť našich prípravkov, pričom sme sa zamerali na tie najnovšie a najmodernejšie produkty z nášho portfólia - v tomto roku do kukurice a obilnín.“

„Druhým rokom sa na našom trhu úspešne etabloval herbicíd MaisTer Power s najširším spektrom účinnosti na ničenie burín v kukurici v rámci ponuky herbicídov na trhu. Sú naň veľmi priaznivé ohlasy vďaka prijateľnej cene a účinnosti v porastoch,“ informoval V. Fúzik. Obsahuje tri účinné látky: foramsulfuron, iodosulfuron – methyl – a thiencarbazone – methyl v OD formulácii. Selektivita prípravku voči kukurici je zabezpečená pridaním cyprosulfamide (safener). Kombinácia troch účinných látok zabezpečuje výbornú listovú a veľmi dobrú pôdnu reziduálnu účinnosť. Disponuje kompletným spektrom účinnosti voči trávam a dvojklíčnolistovým burinám s veľmi dobrou až výbornou účinnosťou, napr. proti tak škodlivým burinám, ako je pýr plazivý, ovos hluchý, pohánkovec ovíjavý, pichliač roľný a kobercovito sa vyskytujúci stavikrv vtáčí o čom sa návštevníci výstavy mohli priamo presvedčiť v založených pokusoch s kukuricou. Prednosťou prípravku MaisTer Power je aj dlhý aplikačný interval, odporúčaná dávka je 1,5 litra na hektár. „Je príkladom úspešnej inovácie spoločnosti Bayer,“ dodal V. Fúzik.

Komplexné herbicídne ošetrenie kukurice je založené na preemergentnej, alebo skorej posteemergentnej aplikácii prípravku Adengo. Na postemergentné ošetrenie odporúča V. Fúzik použiť osvedčený Laudis, alebo minuloročnú novinku MaisTer Power, optimálne vo fáze 4 – 6 listov kukurice.

Pre pestovateľov ozimnej pšenice je k dispozícii široká ponuka prípravkov, ktoré komplexne pokrývajú požiadavky intenzívne pestovaných porastov, t. j. moridlá, herbicídy, fungícidy vrátane insekticídov.

V pokusoch s ozimnou pšenicou predstavil V. Fúzik nový intenzívny variant fungicídneho ošetrenia s tromi vstupmi. Základ tvorí nosný fungicíd Hutton s najširšou registráciou, pri ktorom pestovatelia oceňujú silný kuratívny a eradikatívny účinok. „Druhá aplikácia je založená na prípravku, ktorý pripravujeme do používania - Boogie X celkom novou účinnou látkou – z nášho pohľadu predstavuje budúcnosť vo fungicídnej ochrane,“ dodal V. Fúzik. Svoje pevné miesto v ošetrení klasu má fungicíd Prosaro s vynikajúcou účinnosťou na fuzariózy a viaceré listové choroby. Herbicídne ošetrenie pšenice v pokusoch sa realizovalo ešte na jeseň prípravkom Cougar Forte.

Spoločnosť Bayer má aj veľmi silné portfólio moridiel pre všetky najdôležitejšie poľné kultúry vrátane kukurice. Z tohto segmentu zástupca spoločnosti vyzdvihol insekticídne moridlo Sonido s účinnou látkou thiacloprid s určením proti živočíšnym škodcom v skorých rastových štádiách kukurice ako sú kukuričiar koreňový, zunčavka jačmenná a pestrička mätonohová.

Na záver prezentácie spoločnosti Bayer, V. Fúzik dodal: „Celoslovenské poľné dni vnímame ako odborné podujatie, ktoré využívame aj na priateľské stretnutia s našimi zákazníkmi, obchodnými partnermi, na rozhovory nielen o práci, ale chceme sa obohatiť o mnohé názory a rozvíjať tak ďalšiu, obojstranne prospešnú spoluprácu.“

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down