18.01.2021 | 06:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sú za prednostné očkovanie poľnohospodárov a potravinárov

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) je za prednostné očkovanie poľnohospodárov a potravinárov. Uviedla to v stanovisku komory hovorkyňa SPPK Jana Holéciová. Prednostné očkovanie požaduje pre pracovníkov agrorezortu minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ján Mičovský.

BRATISLAVA. Prednostné očkovanie poľnohospodárov a potravinárov by podľa nej prospelo plynulej výrobe potravín a starostlivosti o hospodárske zvieratá. SPPK preto podľa Holéciovej podporuje snahy rezortného ministra, aby sa kľúčoví zamestnanci rezortu zaradili do procesu vakcinácie.
Podčiarkla, že ochrana zdravia obyvateľstva a potreba zabezpečiť plynulú výrobu potravín z farmy na stôl ostáva naďalej jednou z kľúčových oblastí, na ktorú sa potrebujú poľnohospodári a potravinári sústrediť počas kulminácie druhej vlny pandémie. Preto komora súhlasí s iniciatívou ministra Mičovského prednostne zaočkovať vybrané kategórie ľudí pracujúcich v oblasti veterinárnej kontroly potravín a zamestnancov subjektov hospodárskej mobilizácie v pôsobnosti ministerstva.
"Ideálne by bolo, aby sa k vakcínam dostali aj ľudia, ktorí pôsobia aj priamo v poľnohospodárskej prvovýrobe, teda v poľnohospodárskych podnikoch, na družstvách, v oblasti živočíšnej výroby či rastlinnej výroby. Tlak dovážaných potravín je každý mesiac silnejší. Nemôžeme si preto dovoliť ani najmenšie zaváhanie a akýmkoľvek spôsobom ohroziť stabilitu domácej výroby potravín a chovu zvierat," uviedol v reakcii na aktivitu ministerstva pôdohospodárstva Emil Macho, predseda SPPK.
Holéciová dodala, že prednostné očkovanie by tak bolo po schválení novely zákona o kritickej infraštruktúre, vďaka ktorej sa pôdohospodárstvo dostalo medzi sektory kritickej infraštruktúry, ďalším pozitívnym krkom v boji s následkami pandémie nového koronavírusu.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down