11.08.2017 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sucho v našich regiónoch

Na pôde Technickej univerzity vo Zvolene sa nedávno konal odborný seminár s názvom Sucho v našich regiónoch. Ako naznačuje už samotný názov, témou bola otvorená diskusia o problémoch sucha, ktoré trápia obhospodarovateľov lesnej a poľnohospodárskej pôdy v regióne stredného Slovenska.

ZVOLEN. Zúčastnili sa na ňom zástupcovia Lesov SR, súkromných obhospodarovateľov lesov, poľnohospodárskych podnikov, pestovateľov okrasných drevín, včelárov a výskumnej sféry z Lesníckej fakulty Technickej univerzity vo Zvolene, Slovenského vodohospodárskeho podniku, Hydrologického ústavu SAV a platformy GWP Slovensko (Globálne partnerstvo pre vodu).

Na rozdiel od podobných akcií, ktoré sa často končia akademickou diskusiou, tento seminár bol zameraný na vypočutie si praktických problémov, s ktorými sa stretajú hospodáriace subjekty za účelom nadviazania výskumno-vývojovej aktivity, smerujúcej ku skutočnému riešeniu týchto problémov vedeckými kapacitami Lesníckej fakulty Technickej univerzity vo Zvolene.

Zástupcovia vedeckej sféry z Katedry prírodného prostredia na jednej strane účastníkom predstavili aktuálny výskum v spojitosti so suchom, ale aj s požiarmi, a načrtli možnosti jeho využitia, a na druhej strane zástupcovia z praxe podali informácie o aktuálnych a akútnych problémoch, s ktorými sa stretávajú. V plodnej diskusii hľadali účastníci schodné cesty pre implementáciu vedeckého výskumu do praxe.

Usporiadatelia z Katedry prírodného prostredia zvolili práve takýto formát, nakoľko už dávno dozrel čas prejsť od slov k činom. Kvalitný vedecký výskum, ktorý sa realizuje na univerzitnej pôde, je nutné smerovať k podpore produktivity a ku zvyšovaniu konkurencieschopnosti priamo v praxi.

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down