14.10.2013 | 02:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Svetová banka chce na planéte do roku 2030 odstrániť extrémnu chudobu

Prezident Svetovej banky, Američan Jim Yong Kim, ju chce zreorganizovať a činnosť organizácie zamerať výlučne na boj s chudobou. DPA informuje o jeho interview, ktoré uverejňuje nemecký denník Süddeutsche Zeitung.

MNÍCHOV. "Svojim pracovníkom som adresoval celkom zreteľné posolstvo: Dajte mi projekty, ktoré sú síce riskantné, ale mohli by niečo zmeniť.

Svetová banka má 12.000 pracovníkov a v nasledujúcich troch rokoch by mala znížiť svoje prevádzkové náklady o 295 miliónov eur. Úsporné opatrenia sa nezaobídu bez prepúšťania.

Kim, Američan kórejského pôvodu však nijaké čísla o znižovaní počtu pracovníkov neuviedol. Všetkých 188 členov Svetovej banky na prebiehajúcom výročnom rokovaní Svetovej banky schválilo Kimovu správu, v ktorej uviedol, že cieľom organizácie musí byť dosiahnutie stavu, že v roku 2030 nebude žiť nikto na svete v absolútnej núdzi. Za extrémne chudobného sa pokladá človek, ktorý zarába denne menej ako 1.25 USD (0,92 eura).

S týmto a nižším príjmom žije na svete 18 % svetovej populácie, v roku 1990 jej bolo 43 %. Ak sa má dosiahnuť cieľ, Kim povedal, že rozvojové krajiny musia zvýšiť tempo svojho ekonomického rastu musia sa usilovať, aby mali z neho prospech chudobní. (1 EUR = 1,3566 USD)

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down