23.11.2015 | 10:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Svetový kongres o biostimulantoch v poľnohospodárstve

Biostimulanty stimulujú prírodné procesy tak, že zlepšujú vnímanie živín rastlinami, ich toleranciu k abiotickému stresu ako aj samotnú kvalitu. Preto sa stali nevyhnutnou súčasťou poľnohospodárskej výroby. Pomocou biostimulantov sa v poľnohospodárstve uskutočňuje tretia revolúcia po tom, ako bola vykonaná mechanizácia poľnohospodárskych prác a zaviedla sa chemizácia.

BRATISLAVA. Biostimulanty redukujú neočakávané účinky klimatických zmien na rastlinnú výrobu a umožňujú zvyšovanie jej globálnej produkcie v ďalších rokoch. Používanie biostimulantov sa stalo pevnou súčasťou poľnohospodárskej výroby už aj na Slovensku. Naši poľnohospodári využívajú na stimuláciu úrody produkty, ktoré obsahujú výluhy z rias alebo humínové kyseliny, aminokyseliny či iné látky. Zo zahraničia ich k nám dovážajú mnohé firmy. Napríklad Agrobiosfer, s.r.o., Bratislava, Orgsanix, s.r.o., Nitra či Envivia, s.r.o., Prešov.

Téme biostimulantov v poľnohospodárstve bol venovaný aj svetový kongres, ktorý sa konal 16. - 19. novembra 2015 vo Florencii, v Taliansku. Na kongrese venovali pozornosť najnovším poznatkom z používania biostimulantov v poľnohospodárstve vo svete. Zamerali sa predovšetkým na otázky vplyvu biostimulantov na výživu poľnohospodárskych plodín, a prekonávaniu abiotických stresov pomocou ich aplikácie na list. Na kongrese išlo o to, aby sa lepšie spoznala úloha biostimulantov v rastlinnej výrobe, a aby sa zlepšilo ich využívanie. Jednotlivé zasadnutia svetového kongressu sa zaoberali nasledovnými témami:

*Používanie biostimulantov v poľnohospodárstve;

*Prehĺbenie poznania účinku biostimulantov;

*Optimalizácia výživy rastlín a ich kvality pomocou biostimulantov;

*Biostimulanty a abiotický stres.

*Trendy na trhu s biostimulantmi, legislatíva a technológia ich výroby.

(Viac sa dočítate v Roľníckych novinách)

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down