Ťahaný model AXENT kompletizuje rad

AXENT 90.1 je vysoko efektívnym rozhadzovačom s objemom zásobníka 9 400 litrov. Dokáže presne rozhadzovať granulované hnojivá s dávkou 400 kg/ha do pracovného záberu 36 m pri rýchlosti viac ako 20 km/h, ba čo viac, pracovný záber je schopný navýšiť až na celých 50 m. Je vybavený rozhadzovacím modulom AXIS Power Pack s mechanickým pohonom, takže na pohon dopravného pásu mu stačí nízky hydraulický výkon. Vďaka týmto vlastnostiam je prispôsobený širokej škále traktorov od 134 kW (180k).

Rozhadovač priemyselných hnojív AXENT 90.1 sa môže pochváliť mnohými špičkovými funkciami: EMC, CDA, VARISPREAD 8 alebo PRO a plne automatickým dopravníkovým pásom. Podľa francúzskeho výrobcu sa má jednať o víťaznú kombináciu, ktorá zabezpečí, že plodiny dostanú správnu dávku hnojiva a náklady ostanú pod kontrolou.

Exkluzívna technológia EMC (Electronic Massflow Control) umožňuje nastaviť aplikačné množstvo nezávisle a automaticky vľavo a vpravo každú sekundu. Myšlienka je jednoduchá: prietok hnojiva sa meria na každom kotúči, takže v prípade upchatia sa prietok príslušného výpustku okamžite a automaticky upraví, aby sa na každej strane docielila správna dávka hnojiva.

Systém distribúcie CDA robí rozmetanie presnejším a konštantnejším, aj v prípade, ak existujú rozdiely v aplikovanej dávke, pracovnej šírke a rýchlosti. Ultra-pomalé miešanie (17 otáčok za minútu pri 360°) podáva hnojivo šetrne smerom diskom. Špecifická konštrukcia dávkovacích výstupov v troch bodoch zaisťuje postupné a rovnomerné zásobovanie rozhadzovacích diskov. Výstupný žľab vedie hnojivo k rozhadovacím diskom, aby sa zaistil presný bod dopadu.

Príslušenstvo VARISPREAD umožňuje nastavenie pracovného záberu priamo z ISOBUS terminálu traktora. S VARISPREAD 8 je možné dávku hnojiva postupne znižovať na 8 sekciách (4 na každej strane). Riadenie sekcií VARISPREAD PRO pozostáva z dvoch elektromotorov, nazývaných SpeedServos, ktoré sú 2,5-krát rýchlejšie ako tradičný valec. SpeedServos umožňujú vysokorýchlostné a plynulé nastavenie pracovného záberu úpravou bodov dávkovania a dávky hnojiva na úsekoch s dĺžkou jedného metra. V

Rozhadzovač hnojív AXENT 90.1 sa tiež môže pochváliť mnohými komfortnými funkciami, ktoré zlepšujú používateľskú skúsenosť. Príkladom je zásobník vybavený silentblokom. Vibrácie zásobníka sú znížené a rozhadzovanie je presnejšie a pravidelnejšie. Jazdný komfort je tak zabezpečený v teréne aj na ceste. Štyri vážiace bunky umožňujú nepretržite a priamo na ISOBUS termináli alebo pomocou aplikácie Spreadset na smartfóne sledovať množstvo hnojiva v zásobníku. Táto možnosť prináša výhodu pri optimalizácii logistiky a pri predvídaní dopĺňania zásobníka.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down