10.02.2011 | 02:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tak gazdovala PepsiCo

Americký výroba nealkoholických nápojov PepsiCo Inc evidoval v štvrtom kvartáli 5-percentný pokles čistého zisku v dôsledku slabej ekonomiky. Pepsi-Cola informovala, že jej čistý zisk klesol v posledných troch mesiacoch minulého roka na 1,37 mld. USD, čiže na 85 centov na akciu.

V rovnakom kvartáli predchádzajúceho roka pritom podnik evidoval zisk v sume 1,43 mld. USD, čiže 90 centov na akciu. Bez započítania jednorazových položiek spoločnosť dosiahla zisk 1,05 USD na akciu, zatiaľ čo analytici, oslovení v prieskume agentúry Reuters, očakávali zisk 1,04 USD na akciu.

Spoločnosť zároveň už druhýkrát znížila prognózu rastu zisku na tento rok. Tržby spoločnosti sa zvýšili o 37 %, na 18,16 mld. USD. PepsiCo v súčasnosti očakáva, že jej zisk za celý rok sa posilní o 7 až 8 %. V októbri pritom znížila prognózu rastu zisku na 11 až 12 % z pôvodnej úrovne 11 až 13 %.

Ako dôvod revízie prognózy spoločnosť uvádza vyššie náklady na komodity, náročné ekonomické prostredie a investície na rýchlo rastúcich trhoch.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down