13.09.2011 | 02:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Technika

Dobrá úroda a najmä dobré, ba až veľmi dobré ceny rastlinných komodít dávajú predpoklad, že by sa v blízkej dobe mohol rozbehnúť aj predaj poľnohospodárskej techniky.

Ten po hektickom roku 2008 v ďalšom období upadal, ba možno povedať, že došlo až k zmrazeniu obchodov.
Prvé požatevné náznaky napovedajú, že nasledujúce mesiace by mohli byť pre predajcov traktorov, kombajnov, pluhov či sejačiek oveľa veselšie ako predchádzajúce obdobie. Pravdaže, nemožno očakávať až taký boom ako v čase, keď sa „rozdeľujú“ peniaze z Programu rozvoja vidieka, nejeden predajca techniky však potvrdí, že je lepšie predávať menej, ale pravidelne, ako relatívne veľa, no len raz za čas.
Okrem toho, nákup strojov bez podpory z fondov EÚ má i ďalšie výhody. Poľnohospodári sa vtedy pri výbere techniky správajú oveľa zodpovednejšie. To napríklad znamená, že si za „vlastné“ peniaze len sotva kúpia silný, ale drahý traktor, ktorý vo svojom podniku nedokážu adekvátne využiť.
A navyše, v takom prípade sa zužuje priestor na to, aby sa tí, ktorí sú v podniku zodpovední za výber nového stroja, riadili aj niečím iným než odbornými a ekonomickými kritériami...
ROMAN LETTRICH

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down