19.03.2013 | 02:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Technika

Ak sa pozrieme na dnešné, moderné poľnohospodárske stroje, ich možnosti a schopnosti sú pre nás, ak nepočítam skutočných odborníkov, zahalené rúškom akéhosi tajomstva.

A s tajomstvami sa nám dospelým často vynorí bezstarostné a prekrásne detstvo. Myšlienky ma chtiac - nechtiac zavedú o dobrých pár rokov späť, keď som s mojimi synmi navštevoval výstavu Agrokomplex. A ak poviem, že zo všetkého najviac ich zaujímali poľnohospodárske stroje, všetci mi budete veriť. Dôvod je jasný, videli nové, trocha tajomné stroje úplne zblízka, mohli sa dokonca všetkého dotknúť, alebo si sadnúť za volant...
Priznám sa, že ma tie stroje fascinujú dodnes. Všetci vieme, koľko práce odvedú a ako kvalitne ju dokážu urobiť. Väčšina z nich je na kedysi nepredstaviteľnej technickej úrovni, s komfortnou výbavou v kabíne. Vystavené exponáty nás, ako mnohokrát predtým, zaujmú nielen svojimi prednosťami, ale ich skryté tajomstvá si získajú i naše srdcia a budú pre návštevníkov veľkým lákadlom.
Obrovská rozmanitosť ponuky strojov si zákonite vyžiadala zorganizovanie samostatnej odbornej výstavy, venovanej výlučne poľnohospodárskej technike. Prvý ročník takejto výstavy s názvom Agrosalón sa uskutočnil vďaka iniciatíve ľudí zo Združenia výrobcov a predajcov poľnohospodárskej techniky v SR - Agrion. Agrokomplex – Výstavníctvo, š. p., sa pevne chopil tejto príležitosti a tak na nitrianskom výstavisku môžeme každé dva roky vidieť, ktorým smerom sa poľnohospodárska technika uberá. Význam tejto výstavy iba podčiarkuje viac ako stotridsať vystavovateľov v predošlom ročníku Agrosalónu, v roku 2011.
Agrosalón 2013 ako 4. medzinárodný poľnohospodársky veľtrh sa uskutoční pod záštitou ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, čo rovnako vypovedá o dôležitosti a význame tejto výstavy. Som presvedčený, že realizačný tím Agrosalónu bude úspešný v tomto, i v ďalších ročníkoch. Zároveň želám úspech a čo najviac predaných strojov všetkým vystavovateľom a mnoho užitočných odborných poznatkov návštevníkom.
JURAJ VRABEC

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down