02.09.2014 | 05:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Thajsko uvažuje o zvýšení vývozu agroproduktov do Ruska

Thajsko by mohlo zvýšiť vývoz svojich agroproduktov do Ruska s cieľom využiť možnosti, ktoré krajine ponúka ruské embargo na dovoz potravín z viacerých západných krajín. Informovala o tom agentúra DPA.

      BANGKOK. Podľa thajského ministerstva obchodu Rusko prejavilo veľký záujem o dovoz potravín a poľnohospodárskych produktov z Thajska potom, ako zastavilo dovoz z krajín Európskej únie a Spojených štátov. Ak však bude mať Rusko záujem o zvýšený dovoz potravín z Thajska, bude musieť zmierniť niektoré svoje nároky v sanitárnej oblasti, dodalo.
      Thajsko je najväčší obchodný partner Ruskej federácie spomedzi krajín juhovýchodnej Ázie. Vzájomný obchod krajín dosiahol v minulom roku 4,6 miliardy USD (3,50 miliardy eur).
      Teraz má Thajsko možnosť svoj vývoz do Ruska ešte zvýšiť. Moskva začiatkom augusta zaviedla embargo na dovoz potravín z krajín, ktoré pre krízu na Ukrajine uvalili na Rusko sankcie, alebo ktoré sa k sankciám pripojili. Okrem Európskej únie a USA sa embargo dotklo aj Kanady, Austrálie a Nórska a čo sa týka potravín, zákaz dovozu zaviedla Moskva na zeleninu, ovocie, mäso, mlieko, mliečne výrobky a morské produkty.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down