20.01.2011 | 02:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tieňový minister S. Becík pripúšťa, že sa stane členom Smeru-SD

Tieňový minister pôdohospodárstva Stanislav Becík pripúšťa, že sa stane členom strany Smer-SD, ktorá opozičný kabinet zostavila. Ešte v utorok (18.1.) pre TASR uviedol, že tieňovým ministrom by sa stal, len ak by nemusel vstúpiť do strany.

"Nikdy nehovor nikdy, ale dnes sa nechystám," odpovedal v stredu (19.1.) po predstavení opozičnej vlády S Becík na otázku TASR, či sa skutočne nemieni uchádzať o členstvo v najsilnejšej opozičnej strane.

S. Becík bol v minulej vláde Roberta Fica ministrom pôdohospodárstva. Do funkcie ho nominovala ĽS-HZDS, ktorá ho neskôr vymenila za Vladimíra Chovana. Jedným z dôvodov na výmenu mal byť podľa vtedajších medializovaných informácií aj spôsob kreovania nového manažmentu v štátnom podniku Lesy SR. S. Becík tam údajne dosadil ľudí blízkych Smeru-SD, a nie ĽS-HZDS. Predseda ĽS-HZDS Vladimír Mečiar vtedy nepotvrdil, že S. Becíka strana vymenila z tohto dôvodu.

Po výmene sa S. Becík podľa vlastných slov na nikoho nehneval. "Ja som v tomto smere absolútne spokojný a vyrovnaný. A na nikoho sa nehnevám. Takto by to malo existovať všade. Žiadny krik, žiadny plač, žiadne slzy, žiadne búchanie, nedajbože, v maštali," povedal v deň, keď odstúpil z funkcie (9.9.2009).

Rovnako sa nehnevá ani dnes. "Nemám s nikým problém. Odišiel som so vztýčenou hlavou, s podaním ruky a vo mne nebolo cítiť žiadny hnev, averzia. Na nikoho som neukazoval zuby. Prečo? Strana si vybrala lepšie. Povedal som vtedy, mandát patrí strane, keď má strana lepšieho, získa elektorát na svoju stranu, získa väčšie preferencie... Za mňa by bola získala 7,5 - 8 percent. Vybrali si lepšieho, s ktorým mali mať dvojciferné číslo. Zabudli povedať, že až za desatinnou čiarkou," konštatoval S. Becík pre TASR.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down