24.09.2021 | 09:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tlak v pneumatikách zmeníte pomocou tlačidla

Plne integrovaný systém regulácie tlaku v pneumatikách pre traktory John Deere radu 8R vybavené automaticky nastaviteľným nezávislým odpruženením (ILS) je už možné odteraz objednať priamo z výrobného závodu. Zákazníkovi sa tak dostane do rúk možnosť upravovať tlak v závislosti na podmienkach priamo z kabíny traktora.

Tento systém vyrobený spoločnosťou John Deere pomocou palubného kompresora umožňuje obsluhe traktora nepretržite monitorovať a upravovať tlak v pneumatikách jediným stlačením tlačidla. Neustála optimalizácia tlaku v pneumatikách môže zvýšiť účinnosť traktora v teréne aj na ceste, vďaka čomu bude celkový výkon traktora lepší ako kedykoľvek predtým.

Nízky tlak v pneumatikách v teréne pomáha predchádzať zhutňovaniu pôdy a chráni pôdnu štruktúru tým, že znižuje preklz kolies a utláčanie pôdy, a zvyšuje ťažný výkon. Na druhej strane vysoký tlak v pneumatikách na vozovke zlepšuje jazdné vlastnosti, pričom sa znižuje valivý odpor a opotrebovanie pneumatík.

Navyše je spotreba paliva výrazne nižšia. Životné prostredie preto ťaží z nižších emisií CO2 a poľnohospodári z vyšších výnosov a nižších prevádzkových nákladov.

Nový centrálny systém hustenia pneumatík John Deere

Pneumatiky je možné pri práci v teréne vypustiť, aby sa zvýšila ich stopa o takmer 25 percent, pričom tlak na zem sa zníži až o 0,2 baru. Vďaka tomu sa môžeme dostať na hodnoty preklzu kolies, ktoré sú o dve až štyri percentá nižšie, ako počiatočné hodnoty. Nižšie hodnoty preklzu taktiež napomáhajú ku zvýšeniu pracovnej rýchlosti a zároveň dochádza k zníženiu zhutnenia pôdy. Pri návrate na cestné komunikácie je opäť možné jednoduchým stlačením tlačidla vykonať nahustenie pneumatík na optimálny tlak pre presuny a prepravu komodít.

Nový centrálny systém hustenia pneumatík (CTIS) spoločnosti John Deere je možné jednoducho nastaviť pomocou terminálu traktora CommandCenter a vyznačuje sa jedinečne rýchlymi časmi hustenia a vypúšťania.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down