20.04.2018 | 09:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Top riešenia v ochrane poľných plodín

Súčasťou jarného seminára pre poľnohospodárov, ktorý už tradične usporiadala spoločnosť RWA SLOVAKIA, spol. s r. o. v Dunajskej Strede, bola aj ponuka ucelených riešení pre ochranu najdôležitejších poľných plodín od spoločnosti Adama, ktoré sa v roku 2018 nesú v duchu zásadných zmien v portfóliu prípravkov.

Dôvodom zmien je kúpa spoločnosti Syngenta spoločnosťou Chem China, preto na podnet protimonopolného úradu niektoré produkty spoločnosti ADAMA (vlastní ju Chem China) plánujú predať. „Ako adekvátnu náhradu získala spoločnosť ADAMA fungicídy Amistar Xtra, Bontima a Symetra, herbicídy Nikita a Efica 960 EC, insekticíd Pirimor 50 WG,“ uviedol Ing. Dalibor Báti, marketingový manažér spoločnosti Adama.

Top produkty od ADAMY

„Lídrom pre ochranu klasu a listovej plochy obilnín sa od tohto roku stáva Artemis - kombinovaný širokospektrálny fungicíd s preventívnym, kuratívnym a eradikatívnym účinkom, ktorý nahradí odchádzajúci Zamir,“ uviedol D. Báti. Obsahuje tri účinné látky -fenpropidin, tebuconazole a prochloraz. Aplikuje sa v dávke 2 litre na hektár, avšak podľa zástupcu spoločnosti vzhľadom na vysokú účinnosť postačí dávka 1,5 litra na hektár. Odporúča ho použiť od začiatku predlžovania až po kvitnutie spolu so zmáčadlom Velocity.

Amistar Xtra je jeden z najpredávanejších fungicídov vo svete, obsahuje dve účinné látky - azoxystrobin a cyproconazole. Disponuje registráciou do obilnín, repky, slnečnice a cukrovej repy. Predlžuje fotosyntézu, fázu nalievania zrna a v repke zvyšuje elasticitu šešúľ, čím zamedzuje predzberovým stratám. Do kombinácie v ošetrení obilnín D. Báti odporúča Bumper Super (T1) a Artemis (T2 - T3). V slnečnici odporúča Amistar Xtra do fázy T1 a následne Bumper Super s aplikáciou do kvetu.

Bumper Super predstavuje základ vo fungicídnej  ochrane obilnín, repy, slnečnice. Odporúčaný je do systému jedného ošetrenia v dávke 1,0 liter na hektár.

Účinne proti burinám

Lídrom medzi graminicídmi je Agil 100 EC s registráciou do širokého spektra plodín. Disponuje rýchlym nástupom účinku už dva dni po aplikácii. Účinne likviduje trávovité buriny v dávke od 0,8 - 1,0 liter na hektár. Sultan TOP je dvojzložkový herbicíd na preemergentnú a skorú postemergentnú kontrolu burín v repke. Odporúča sa aplikovať spolu s pôdnym zmáčadlom Grounded. Trinity je herbicíd do obilnín s aplikáciou na jeseň s dlhým reziduálnym účinkom. Rieši aj  metličky rezistentné na sulfonyl močoviny. Podľa D. Bátiho toto ošetrenie udrží porasty čisté až do zberu. Goltix Gold predstavuje základ ochrany cukrovej repy proti burinám s inovatívnou formuláciou a s obsahom špecifického komplexu zmáčadiel - umožňujúcich pôsobenie cez pôdu aj listy burín.

Glyfogan Super + Adaptic je jeden z najpoužívanejších balíkov na predzberové ošetrenie repky pre obmedzenie zberových strát.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down