08.01.2019 | 11:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Traktor Same Dorado po prvýkrát v Bologni

Spoločnosť Same, známa výrobou špeciálnych traktorov predstavila na nedávnom veľtrhu EIMA v talianskej Bologni nový traktor Dorado Natural. Traktor Dorado by mal byť všetranne využiteľným kompaktným traktorom. Na túto kartu vsádza i jeho výrobca, ktorý chce ponúknuť dobre vybavený traktor s nízkou spotrebou paliva, novými motormi a prevodovkami, a to všetko za prijateľnú cenu.

Nové Dorado je podľa výrobcu stvorené na prácu v poli, ako i v obmedzených priestoroch, napríklad v kravínoch. „Vybavený efektívnou technológiou, vynikajúcim komfortom a širokým výberom konfigurácií je tento dokonalý all-rounder esom v rukáve,“ vyhlasuje výrobca Same.

Pozrime sa však na traktor Dorado bližšie. Dorado je dostupný vo štyroch rozdielnych modeloch 70, 80 ,90 a 100, ktoré sú osadené novými motormi FARMotion s recirkuláciou výfukových plynov, spĺňajúcimi emisné normy Stage IIIB. Jedná sa o trojvalcové motory s objemom 2,9 l, výkonom od 48 do 71 kW a maximálnym krútiacim momentom 369 Nm. Vynikajú kompaktným dizajnom, nízkou spotrebou, dlhými intervalmi údržby a vysokou spoľahlivosťou. V traktore ďalej nájdeme 5 stupňovú mechanickú prevodovku s troma rozsahmi rýchlostí (15 rýchlostí vpred a rovnako i vzad, prípadne i verziu s 30/15 rýchlosťami vo voliteľnej výbave). Použitá prevodovka dokáže traktor poháňať rýchlosťou od 287 m/h až po klasických 40 km/h. Najvyššiu rýchlosť 40 km/h pritom traktor dosahuje pri relatívne úsporných 1870 ot/min. V prípade druhej prevodovky, ktorá je redukčná je minimálna rýchlosť znížená na 237 m/h a maximálnu potom dosahuje s rovnakými hodnotami, ako druhý variant prevodovky. Traktory sú vybavené systémom vstrekovania paliva Common-Rail pri tlaku 200 MPa(2 000 bar), turbodúchadlom a medzichladičom. Táto kombinácia zabezpečuje traktoru konštantný výkon od nízkych otáčok, a to pri slušnej spotrebe paliva. Do základnej výbavy traktora patrí i elektrohydraulický pohon všetkých kolies a uzávierka diferenciálov. Nádrž traktora má objem 90 l. Výrobca uvádza, že vzduchový filter Power Core a veľkokapacitný chladič sú ľahko vyberateľné a uľahčujú údržbu traktora. Do pamäte je taktiež možné uložiť dve konfigurácie otáčok motora a v prípade potreby ich vyvolať.

Hydraulika traktora

Čo sa týka hydrauliky traktora, na priemerne náročné práce, na ktoré bude takýto traktor využívaný postačuje. Hydraulické čerpadlo má prietok 50 l/min a pre posilňovač riadenia je k dispozícii samostatné čerpadlo, ktoré má prietok 18 l/min.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down