28.05.2016 | 02:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Transparentnosť a objektívnosť

Po voľbách a po tom, čo do kresla ministerky pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR zasadla Gabriela Matečná, sa zmena odohrala aj vo vedení Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) SR. Jej generálnym riaditeľom sa stal Ing. Juraj Kožuch, PhD.

BRATISLAVA. Určite bude preto osožné priblížiť niektoré z jeho myšlienok a predstáv o tom, ako by v nasledujúcom období mala a mohla fungovať PPA SR a jej spolupráca s poľnohospodármi, aj čitateľom Roľníckych novín. Iba pre poriadok pripomíname, že ide o myšlienky a postrehy, ktoré nedávno odzneli pred delegátmi Valného zhromaždenia SPPK.

V roku 2004 ich bolo dvanásť tisíc, ale v roku 2015 už osemnásťtisíc. Takto podľa slov J. Kožucha vzrástol počet žiadateľov o priame platby.

„Na pôde sa to však neprejavilo,“ konštatoval J. Kožuch. A prisľúbil že zo strany PPA SR určite dôjde ku zrýchleniu procesu kontrol. „A intenzívne začneme pracovať aj na podávaní elektronických žiadostí,“ dodal generálny riaditeľ PPA SR.

Podľa jeho slov to okrem iného od nás vyžaduje aj Európska únia. V roku 2017 by tak malo byť elektronicky podaných až 75 percent zo všetkých žiadostí o priame platby, a v roku 2018 by už všetky žiadosti o priame platby mali byť len v elektronickej podobe.

„Po nástupe novej pani ministerky ako aj po mojom nástupe na súčasný post došlo k určitému pozastaveniu projektov, ale neplatilo to všeobecne, a priame platby idú,“ konštatoval J. Kožuch.

Zároveň podčiarkol, že s nástupom nových predstaviteľov na zmienené posty „je subjektívnemu hodnoteniu projektov koniec“.

(Viac sa dočítate v Roľníckych novinách)

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down