10.07.2018 | 04:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Treba poriadne hospodáriť a aj dodržiavať zákony

Niekto cestuje do hlavného mesta Slovenska loďou, napríklad z Rakúska po Dunaji, a niekto si zvolí radšej traktor. Takto, obrazne, sa v minulom týždni na tlačovej besede na margo súčasného diania vyjadril Daniel J. Kratky.

BRATISLAVA. Tlačová beseda sa uskutočnila pod egidou Klubu 500, a okrem už spomenutého Daniela J. Kratkeho sa na podujatí zúčastnil aj predseda tohto klubu Vladimír Soták.

Predseda klubu, ktorý združuje firmy zo Slovenska, zamestnávajúce 500 a viac pracovníkov, sa vo svojom úvodnom expozé zamyslel nad otázkou, ako je možné, že naši poľnohospodári nedostávajú z rozpočtu EÚ také isté peniaze ako napríklad francúzski poľnohospodári.

V ďalšej časti svojho vystúpenia sa potom prihovoril za to, aby sa naši farmári nedelili podľa toho, kto z nich je veľký, a kto zasa malý, ale podľa toho, ktorý z nich „poriadne hospodári a dodržiava zákony.“

Na jeho slová voľne nadviazal Daniel J. Kratky, ktorý je zakladateľom firmy Slovenské farmárske, družstvo. Tento subjekt v súčasnosti združuje takmer tri  desiatky poľnohospodárskych subjektov, zväčša družstiev, ktoré  obhospodarujú približne 30 tisíc hektárov poľnohospodárskej pôdy a zamestnávajú asi 1000 ľudí.

„Chápem, že pre väčšinu masmédií sú zaujímavé emotívne príbehy. Pod návalom emócií sa však spravidla stráca podstata problému, a v prípade nedávnych protestov niektorých farmárov spočíva podstata problému v tom, že v konečnom dôsledku ide o konkurenčný boj o pôdu,“ uviedol Daniel J. Kratky.

V ďalšej časti vystúpenia potom zakladateľ firmy SF,D upozornil na to, že v súčasnosti natoľko pálčivý problém sa objavil najmä po tom, ako si niektorí zo súkromne hospodáriacich roľníkov (SHR) začali robiť nezákonné nároky na niektoré parcely.

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down