08.01.2019 | 11:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Treba ukázať, že investovať do nášho agropotravinárskeho sektora sa oplatí

Agrárny a potravinársky sektor na Slovensku bude mať tohto roku k dispozícii najviac finančných prostriedkov vo svojej novodobej histórii. V závere uplynulého roka to konštatovala ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná.

BRATISLAVA. Urobila tak na krátkom brífingu v Národnej rade SR, ktorá opätovne schválila zákon o osobitnom odvode pre obchodné reťazce. Tento zákon po prvom schválení parlamentom následne nepodpísal prezident republiky Andrej Kiska. Poslanci ho však opätovne schválili a zákon začal platiť prvým dňom roku 2019.

Podľa G. Matečnej uplatnenie tohto zákona v praxi prinesie slovenským poľnohospodárom do rozpočtu 70 až 80 miliónov eur. Všetky tieto prostriedky budú podľa nej vynaložené na podporu slovenského poľnohospodárstva, potravinárstva ako aj na vzdelávanie spotrebiteľov a na ich ochranu.

„Skončil sa čas sťažovania sa. Nastal čas na to, aby naši poľnohospodári a potravinári občanom ukázali, že sa oplatí investovať do slovenského agropotravinárskeho sektora,“ uviedla v tejto súvislosti G. Matečná.

Ďalších zhruba 30 miliónov eur majú dostať slovenskí poľnohospodári v tomto roku prostredníctvom tzv. zelenej nafty.

Týmito krokmi sa podľa ministerky pôdohospodárstva SR naša krajina pohla smerom k znovunadobudnutiu vlastnej potravinovej sebestačnosti. Slovenskí poľnohospodári sa tak podľa jej slov, citovaných agentúrou TASR, „dostanú na konkurencieschopnú úroveň voči svojim kolegom v okolitých členských krajinách EÚ“.

Najmä schválenie vyššie spomenutého odvodu podľa G. Matečnej znamená, že budeme mať viac slovenských potravín.

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down