22.11.2022 | 10:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Trelleborg: nový adaptívny systém hustenia pneumatík

Paríž sa stal od 6. do 10. novembra hlavným mestom európskeho poľnohospodárstva, kde sa uskutočnil veľtrh SIMA, jedno z najvýznamnejších poľnohospodárskych podujatí v Európe. Spoločnosť Trelleborg tu oficiálne odhalila svoj adaptívny systém manažmentu pneumatík (ATMS). ATMS by mohol spôsobiť revolúciu v dnešnom poľnohospodárskom priemysle zvýšením produktivity plodín a zároveň zlepšením efektívnosti, čím sa zmierni najväčšia výzva tohto odvetvia: nakŕmiť neustále rastúci svet.

Nový systém Trelleborg ATMS, ocenený bronzovou medailou v súťaži SIMA Innovation Awards, predstavuje budúcnosť tým, že prináša inteligentné poľnohospodárstvo do každodenných operácií. Systém získava údaje o pneumatikách v reálnom čase pre maximálny výkon traktora prostredníctvom senzorov namontovaných na integrovanej podpere pneumatiky.

Systém ATMS zisťuje pracovné podmienky pneumatík vrátane dynamického zaťaženia, tlaku a teploty každej pneumatiky. Poľnohospodár je počas práce neustále informovaný o tom, ako plne optimalizovať konfiguráciu traktora v každej prevádzke pomocou najvhodnejšieho tlaku v pneumatikách pre optimalizovanú stopu a znížené utuženie pôdy, ako aj o správnej záťaži traktora a nastavení implementácie na zlepšenie jazdných vlastností na vozovke, väčšiu trakciu a nižší valivý odpor.

Gianluca Abbati, viceprezident pre technológie a inovácie v Trelleborg Wheel Systems hovorí: „Tvrdo pracujeme na tom, aby poľnohospodári mohli zvýšiť svoju produkciu a zároveň využívať menej vstupov. To znamená využiť nové technológie tam, kde to najviac potrebujú. Inteligentné pestovanie plodín a udržateľné poľnohospodárstvo sa musia spoliehať na presné údaje v reálnom čase. Trelleborg ATMS je skutočným rozdielovým hráčom na trhu, ktorý poskytuje najdôležitejšie údaje na dosiahnutie nákladovo efektívneho agropodnikania maximalizáciou prevádzky strojov, znížením pracovného času a spotreby paliva.

V stánku D065 mali návštevníci veľtrhu SIMA možnosť vidieť obrovskú digitálnu inštaláciu predstavujúcu traktor skutočnej veľkosti, ktorý ukazuje, ako nový ATMS Trelleborg funguje v rôznych situáciách.

Ďalším riešením v oblasti pneumatík, ktoré je na SIMA prvýkrát vystavené, je nová pneumatika Trelleborg HF1000 - pneumatika pre náradie novej generácie. Nová pneumatika HF1000, ktorá je špeciálne navrhnutá na zvýšenie nosnosti na veľkých silážnych vozoch a cisternách na hnojovicu, je perfektná pneumatika s bezkonkurenčnou účinnosťou pre náročné aplikácie.

Vďaka plášťu VF a konštrukcii s oceľovým pásom táto pneumatika zaisťuje dlhú životnosť a vynikajúci výkon v teréne aj na ceste. Dokonca aj pri maximálnom zaťažení, keď je vozidlo plne naložené, inovatívny dezén pneumatiky zaisťuje až o 12,5 % širšiu stopu v porovnaní s prémiovými konkurentami, čím zaisťuje efektívne rozloženie nákladu a maximálnu ohľaduplnosť k pôde. Vo vlhkých terénnych podmienkach dosahuje nový dezén HF1000 vynikajúcu samočistiacu funkciu, čo má za následok až o 40 % lepšie jazdné vlastnosti, stabilitu a celkový výkon pneumatiky v porovnaní s prémiovou konkurenciou.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down