18.08.2020 | 04:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Trenčiansky kraj bol vlani slovenským lídrom v intenzite chovu hydiny

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) bol v minulom roku slovenským lídrom v intenzite chovu hydiny. V kraji v roku 2019 chovali 1,936 milióna kusov hydiny, medziročne počet stúpol o 53,6 percenta. Kraj nedosahuje prvé priečky v počte kusov hydiny v rámci Slovenska, no intenzitou chovu hydiny áno.

TRENČÍN. Ako informoval riaditeľ pracoviska Štatistického úradu SR v Trenčíne Pavol Arpáš, Trenčiansky kraj zaznamenal vlani prvenstvo v rámci SR v intenzite chovu hydiny s hustotou 2218 kusov hydiny na 100 hektárov ornej pôdy.
„Až päť z deviatich okresov kraja koncom minulého roku patrilo do top 15 okresov Slovenska v intenzite chovu hydiny,“ zdôraznil Arpáš.
Prvé miesto v Trenčianskom kraji a druhé miesto v SR mal okres Púchov s intenzitou 15.700 kusov hydiny na 100 hektárov ornej pôdy. V absolútnom počte sa zaradil TSK na tretie miesto v rebríčku ôsmich krajov SR s podielom 14,7 % na celkovom počte hydiny chovanej v SR s medziročným zvýšením o 5,8 percentuálneho bodu.
Najvyšší stav hydiny bol v okrese Prievidza, v porovnaní s minulým rokom vzrástol viac ako desaťnásobne na počet 678.000 kusov. Prudké medziročné zmeny stavu hydiny spôsobuje aj ich krátky chovný cyklus.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down