12.09.2014 | 04:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tri koncepcie a rozvoj vidieka

Poľnohospodári a potravinári po celom Slovensku sa v tomto týždni zišli na krajských informačných dňoch, ktoré pre nich v spolupráci a agrárnou a potravinárskou samosprávou organizuje Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

KOŠICE. Prvý zo štyroch krajských informačných dní sa v pondelok konal v Košiciach. S ministrom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ľubomírom Jahnátkom a s tímom jeho odborných spolupracovníkov sa tam zišli poľnohospodári a potravinári z východného Slovenska.

Ako pre Roľnícke noviny uviedol Ing. Jozef Artim, ústredný riaditeľ Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory, ktorá s MP RV SR spolupracuje pri organizovaní troch z celkového počtu štyroch krajských informačných dní, o stretnutie v Košiciach bol zo strany poľnohospodárov veľký záujem.

„Zúčastnili sa na ňom zástupcovia prakticky všetkých foriem hospodárenia na pôde, od zástupcov malých a mladých farmárov až po predstaviteľov veľkých poľnohospodárskych družstiev či obchodných spoločností, ktoré sa venujú podnikaniu na pôde,“ povedal J. Artim.

Účastníci košického stretnutia dostali veľké množstvo informácií, ktoré sa týkali predovšetkým zhodnotenia implementácie Programu rozvoja vidieka SR v rokoch 2007 až 2013 a predstavenia priorít, ktoré obsahuje Program rozvoja vidieka SR na roky 2014 až 2020.

Ďalšími bodmi naozaj bohatého obsahu bola prezentácia viacerých koncepcií, ktoré minister pôdohospodárstva Ľ. Jahnátek pri viacerých príležitostiach avizoval v nedávnej minulosti.

Išlo predovšetkým o Koncepciu rozvoja potravinárskeho priemyslu na roky 2014 - 2020, o Koncepciu revitalizácie a obnovy hydromelioračných sústav na Slovensku či o Koncepciu podpory malých a mladých farmárov a rodinných fariem.

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down