04.05.2021 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Trimble A HORSCH ohlásili partnerstvo

Spoločnosti HORSCH a Trimble (NASDAQ: TRMB) oznámili spoluprácu zameranú na vývoj riešení, ktoré umožňujú autonómne riešenia v poľnohospodárstve s cieľom vytvoriť budúcnosť pre autonómne stroje a pracovné toky v priemysle.

Spolupráca siaha od autonómne riadených strojov, ako sú napríklad samohybné postrekovače, po plnú automatizáciu pracovných postupov z kancelárie smerom do terénu. Tento vzťah integruje zavedené odborné znalosti spoločnosti Trimble v oblasti navádzacích systémov, plánovania trás a automatizácie procesov v teréne s flotilou strojov HORSCH.

Rodinná spoločnosť HORSCH je jedným z popredných svetových výrobcov modernej a inovatívnej poľnohospodárskej techniky. Dôraz kladie na vývoj produktov na spracovanie pôdy, sejbu, ochranu rastlín a hybridné poľnohospodárstvo s cieľom zlepšiť udržateľnosť. Asi 1 800 zamestnancov na celom svete zastupuje „farmárčenie s vášňou“ od výroby po vedenie. Kontakt a výmena skúseností so zákazníkmi na celom svete boli v spoločnosti HORSCH vždy najvyššou prioritou. Vďaka tejto vysokej úrovni kontaktu so zákazníkmi je spoločnosť HORSCH považovaná za lídra v poľnohospodárskom priemysle, zameriava sa na problémy, ktorým čelia poľnohospodári, a predvída potreby budúcnosti. Aby spoločnosť HORSCH naďalej plnila tieto budúce požiadavky poľnohospodárstva, neustále pracuje na novom vývoji, ktorý sa využíva aj na vlastných farmách s niekoľkými tisíckami hektárov ornej pôdy.

Poľnohospodárska divízia spoločnosti Trimble poskytuje riešenia, ktoré riešia zložité technologické výzvy v celej poľnohospodárskej krajine. Riešenia umožňujú poľnohospodárom a poradcom prideliť obmedzené zdroje na bezpečné a spoľahlivé zásobovanie potravinami výnosným a environmentálne udržateľným spôsobom. Riešenia Trimble, ktoré pokrývajú všetky ročné obdobia, plodiny, terény a veľkosti fariem, môžu byť použité na väčšine zariadení na družstvách bez ohľadu na výrobcu a rok výroby. S cieľom umožniť lepšie rozhodovanie ponúka spoločnosť Trimble technologickú integráciu, ktorá umožňuje poľnohospodárom zhromažďovať, zdieľať a spravovať informácie vo svojich farmách a zároveň poskytovať zlepšenú prevádzkovú efektivitu v hodnotovom reťazci poľnohospodárstva. Riešenia Trimble zahŕňajú navádzanie a riadenie, vodné hospodárstvo, riadenie toku dát a aplikácie, riešenia pre zber; správu údajov na pracovnej ploche a v cloude; a opravné služby.

Dobré správy pre budúcnosť poľnohospodárstva

Prvá fáza prinesie automatizáciu pre zložité úlohy plánovania, riadene stroja a logistiku, ktorým čelia obsluhy postrekovačov, aby sa zlepšil výkon stroja a znížili sa prevádzkové chyby. Táto funkcionalita môže výrazne znížiť pracovné zaťaženie vodiča a zároveň mu umožniť kedykoľvek zasiahnuť do práce stroja. Táto technológia z dlhodobého hľadiska vytvára základňu pre prevádzku úplne autonómnych strojov.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down