16.04.2013 | 01:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tržby Danone vzrástli o 4,3 percenta

Francúzsky potravinársky koncern Danone zaznamenal v 1. štvrťroku organický nárast tržieb o 5,6 % a prekonal očakávania analytikov, ktorí počítali len so 4,2-% zvýšením, informovala agentúra Reuters. Motorom rastu bol vysoký dopyt po detskej výžive a vode.

PARÍŽ. Celkovo tržby, vrátane vplyvu výmenných kurzov, za prvé tri mesiace roka vzrástli o 4,3 %, na 5,338 miliardy eur. Rast na rozvíjajúcich sa trhoch totiž viac než vykompenzoval pokles v Európe, kde sa tržby koncernu znížili o 5,1 %. Tržby na boomujúcich trhoch v Ázii, Latinskej Amerike, na Blízkom východe a v Afrike vyskočili o 13,2 %. Firma potvrdila svoj cieľ dosiahnuť v tomto roku 5-% organický rast tržieb. Danone počíta v tomto roku s poklesom prevádzkovej marže o 30 až 50 bázických bodov.

Koncern tiež oznámil, že zruší približne 900 pracovných miest. Týmto spôsobom chce bojovať s prepadom predaja na trhoch v južnej Európe sužovanej dlhovou krízou. Divízia mliečnych výrobkov, na ktorú pripadá takmer 60 % tržieb Danone, zaznamenala v 1. kvartáli 0,7-percentný nárast tržieb po 1,3-percentnom zvýšení v poslednom štvrťroku vlaňajška.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down