11.10.2016 | 12:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tvrdošovské zlato ocenili po ôsmykrát

PD Tvrdošovce je jednou z najdynamickejšie sa rozvíjajúcich spoločností v novozámockom regióne. V súčasnosti sa právom hrdí viacerými úspechmi doma aj v zahraničí. Jedným z posledných je získanie Značky kvality SK GOLD za 100 percentný BIO olej z rakytníka, ktorá mu bola oficiálne udelená na 43. ročníku medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstave Agrokomplex 2016 v Nitre.

Agrokomplex 2016

„Jednou z našich špecialít je pestovanie rakytníka rešetliakovitého, ktorý sme vysadili v roku 2010 na výmere 12,5 hektára,“ predstavil na úvod založenie rakytníkového sadu Ing. Tibor Mojzes, vedúci spracovania ovocia PD Tvrdošovce a k jeho výnimočnosti a teda aj dôvodu prečo sa ho pred časom v podniku rozhodli pestovať dodal: „Rakytník poskytuje ovocie bohaté na kombináciu 10 vitamínov – antioxidantov, 15 stopových prvkov, olejov a nenasýtených mastných kyselín. Jedna bobuľa pokryje dennú dávku vitamínu C dospelého človeka. Využiteľná je celá rastlina. Vzácny je predovšetkým olej, ktorý má širokospektrálne využitie. Cenné sú taktiež plody, ktoré sa sušia, alebo lisujú, vyrába sa z nich sypaný a porciovaný čaj, 100 percentná šťava, džemy, sirupy a olej.“

V PD Tvrdošovce si zakladajú na prvotriednej kvalite a ekologickej neškodnosti svojich výrobkov. Preto v posledných rokoch v podniku pracovali na kompletizovaní technologického zariadenia pre spracovanie plodov rakytníka a na budovaní sortimentu výrobkov z čistej rakytníkovej šťavy, alebo jej kombinácii s inými druhmi ovocia, ktoré v družstve pestujú. Všetky produkty a to nielen z rakytníka, sú spracované tepelne bez pridania konzervačných látok.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down