23.07.2019 | 10:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ucelené riešenia pre každého pestovateľa

Pravidelným účastníkom Celoslovenských dní poľa v Dvoroch nad Žitavou je spoločnosť AM AGRO, ktorá v rámci svojej expozície predstavila ucelené riešenia ochrany dôležitých poľných plodín ako je cukrová repa, obilniny, kukurica a slnečnica.

„Celoslovenských dní poľa vo Dvoroch nad Žitavou sa zúčastňujeme od prvého ročníka. Je to pre nás významná akcia, nakoľko sa tu stretávame s mnohými obchodnými partnermi, pestovateľmi a firmami pôsobiacimi v poľnohospodárstve,“ povedal v úvode Ing. Martin Mráz, konateľ spoločnosti AM AGRO, ktorá v posledných rokoch výrazne rozšírila portfólio prípravkov takmer do všetkých poľných plodín. „Našim cieľom je ponúkať ucelené a efektívne riešenia v oblasti ochrany rastlín,“ uviedol ďalej k filozofii činnosti spoločnosti. Či už ide o riešenia proti burinám, chorobám, škodcom, ale taktiež problematiku mimokoreňovej výživy vrátane analýzy obsahu živín až po regulátory, resp. stimulátory rastu. Neoddeliteľnou súčasťou je odborný poradenský servis prostredníctvom obchodných zástupcov, ktorí zastrešujú celé Slovensko.

S ponukou riešení

Ing. Marika Hamzová, obchodná zástupkyňa spoločnosti AM AGRO, predstavila jednotlivé varianty ochrany a výživy vo vybraných plodinách, ktoré odporúčajú pestovateľom. V pšenici ozimnej predstavila fungicídnu ochranu založenú na účinnej látke tebuconazole v prípravku STARPRO 430 SC. Aplikovaný bol spolu s nosným produktom spoločnosti - biostimulátorom Asahi SL, ktorý okrem iného zvyšuje odolnosť rastlín proti stresu zo sucha, alebo chladu a prípravkom Samppi – novinkou vo výžive rastlín. Proti burinám v obilninách zaradili nový prípravok Flame Duo s účinnými látkami (florasulam + tribenuron-methyl).

V kukurici predstavili tri rôzne varianty ošetrenia proti burinám. Skorá postemergentná aplikácia je založená na prípravku Camix v dávke 2,5 litra na hektár s pôdnym zmáčadlom Prefin. Variant s posteemergentnou aplikáciou pozostával z prípravkov Bandera, Barracuda, Ponant (Zea Pack Turbo) a biostimulátora Asahi SL. V treťom variante boli postemergentne aplikované Bandera, Barracuda a Sulcogan 300 SC (Zea Pack Complete) proti trávovitým druhom burín.

Rovnako v slnečnici predstavili tri varianty ochrany proti burinám. Herbicídne ošetrenie pozostávalo z preemergentnej aplikácie Pendicol 33 EC a zmáčadla Prefin aplikovaného do troch dní po sejbe slnečnice. V druhom a treťom variante boli v rôznej dávke aplikované prípravky Maza 4% SL (imazamox) v kombinácii s graminicídom Aligram (propaquizafop) proti trávovitým burinám.

V cukrovej repe v jednotlivých variantoch predstavili technológie ošetrenia založené na herbicídoch Betasana SC, Beetup Compact, Oblix, Bettix 700 SC, Safari Duo Activ a Safari 50 WG. V každom variante ošetrenia bol aplikovaný biostimulátor Asahi SL.

Vyjsť v ústrety pestovateľom

"Ponuka našich prípravkov je široká. Našim cieľom je ponúknuť také technológie ošetrovania, ktoré sú presne podľa potrieb konkrétneho pestovateľa, t. j. v závislosti od aktuálneho stavu porastu, poveternostnej situácie a hlavne od burinného spektra. Pestovateľovi vieme ušetriť aj tretinu nákladov v porovnaní s nákladmi v prípade ošetrenia "komfortnými" prípravkami,“ uviedol počas prehliadky pokusov M. Mráz a na záver dodal: „Oceňujem však, že sa tu na Celoslovenských dňoch poľa nestretávame len výlučne pri riešení problémov prvovýroby, ale môžeme sa neformálne porozprávať, utužujeme priateľské vzťahy s našimi obchodnými partnermi a samozrejme v prvom rade s našimi pestovateľmi, ktorým je táto výstava predovšetkým určená.“

VIERA UVÍROVÁ

FOTO – AUTORKA

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down