09.01.2018 | 08:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Učitelia v lesníckych uniformách pracujú väčšinu času priamo v teréne

O lese v lese... asi tak by sa dalo v skratke opísať to, čo robia lesní pedagógovia zo štátneho podniku Lesy Slovenskej republiky v čase, keď sa venujú verejnosti.

BANSKÁ BYSTRICA. „V roku 2017 sme sa stretli s približne 70 000 deťmi na takmer 700 hromadných akciách i na lesných vychádzkach. V tomto roku sme už odštartovali naše aktivity s novými pomôckami lesnej pedagogiky návštevou v Detskom domove Svetluška v Banskej Bystrici,“ takto prezentuje činnosť približne 250 lesných pedagógov Marian Staník, generálny riaditeľ štátneho podniku Lesy SR.

S našimi lesnými pedagógmi sa môžete stretnúť na Lesníckych dňoch, na Otvorení sezóny v lesníckom skanzene vo Vydrovskej doline pri Čiernom Balogu a hlavne na Dni stromu, najväčšej akcii štátneho podniku Lesy SR pre verejnosť, ktorá sa každoročne koná v druhú júlovú sobotu v lesníckom skanzene, a v tomto roku pripadne na 14. júla. To je len zopár najznámejších akcií, kde lesní pedagógovia vykonávajú svoju činnosť.

Títo „učitelia“ v lesníckych uniformách pracujú väčšinu času priamo v lesnom prostredí, starajú sa o lesy, pestujú ich, manažujú, a popri tom všetkom si nájdu čas a chodia za deťmi do škôl. Odtiaľ sa malí zvedavci dostanú priamo do lesa, a počas lesných vychádzok im odborníci na les odpovedia na všetky zvedavé obrázky.

Kto má chuť, ten si môže vysadiť svoj strom v lese v rámci projektu Zasadil som strom alebo môže vyrobiť a umiestniť ornitologickú búdku na vopred vybrané stromy počas aktivít projektu Pomáhame vtáctvu našich lesov.

Popri tom si záujemcovia môžu začiatkom roka vyskúšať svoje lyžiarske skúsenosti v projekte LESY SKI CUP.

 „Ak by ste chceli vedieť zaujímavosti o lese a rozhodnete sa pre malý výlet do lesa na poslednú chvíľu, mnohé informácie nájdete na informačných tabuliach našich 35 lesníckych náučných chodníkov alebo pri každom zo 48 Významných lesníckych miest,“ uviedla Anna Sliacka z Odboru komunikácie štátneho podniku Lesy SR.

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down