16.10.2021 | 09:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Udelenie trvalej akreditácie pre PPA je kľúčovou správou pre vidiek

Sfunkčnenie Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) je kľúčovou správou pre vidiek, vďaka ktorej sa budú môcť naplno rozbehnúť podpory pre agropotravinárov, lesníkov a ozelenenie krajiny.

BRATISLAVA. Uviedla to Jana Holéciová, hovorkyňa Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) v reakcii na  oznámenie, že PPA získa späť akreditáciu.
Fakt, že nášľapná mína nevybuchla, je  vysoko pozitívnou správou pre slovenských poľnohospodárov a potravinárov. Pridelenie trvalej akreditácie pre PPA označuje  SPPK ako zásadný míľnik na ceste za nulovou mierou korupcie pri prideľovaní eurofondov v agropotravinárskom sektore a na ceste za efektívnym vyplácaním samotných podpôr do odvetvia.
"Inú, ako pozitívnu správu, si slovenskí poľnohospodári a potravinári ani len nepripúšťali. V prípade neúspechu by sa totiž Slovensko ako krajina stala hanbou Európy a ukážkovým príkladom, aké dôsledky na výrobu potravín v sebe nesie korupcia pri rozdeľovaní európskych podpôr a znefunkčnenie agentúry ako celku. Sme radi, že rok trvajúci proces očisty a nastavenia nových pravidiel fungovania Pôdohospodárskej platobnej agentúry zvládli všetci jej zamestnanci na výbornú. Patrí im za to poďakovanie. Zároveň veríme, že toto obdobie agentúru neoslabilo v príprave na blížiace sa vyplácanie priamych platieb, ktoré predstavujú najväčšiu časť podpôr v poľnohospodárstve," uviedol predseda SPPK Emil Macho.
/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down