31.10.2013 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

UniCredit Bank Slovakia vykázala vyše 8-miliónový zisk

Slovenská UniCredit Bank dosiahla za prvých deväť mesiacov tohto roka čistý zisk na úrovni 8,3 milióna eur, čo predstavuje medziročný pokles o 35,3 percenta.

Podľa banky sa pod pokles zisku podpísalo rozšírenie základne pre výpočet bankovej dane, vyššia tvorba opravných položiek a tvorba rezerv na plánovaný jednorazový príspevok do Fondu ochrany vkladov vo výške 5,6 milióna eur. Toto však súvisí aj s realizovanou cezhraničnou fúziou s UniCredit Bank ČR a prechodom pod tamojší Fond ochrany vkladov.
Banka za trištvrte roka 2013 dosiahla výnosy vo výške 96,7 milióna eur, čo predstavuje medziročný nárast o 11,6 %, a to vďaka zvýšeniu objemu úverov obyvateľstvu a efektívnejšiemu riadeniu likvidity. Pod vplyvom zníženej investičnej aktivity podnikov však hrubé úvery klientom poklesli o 3,2%.
"Na druhej strane sa však nízke úrokové sadzby na úveroch a produktová ponuka podpísali pod zvýšenú aktivitu v oblasti úverovania občanov. V dôsledku toho objem retailových úverov medziročne vzrástol o 25,5%," priblížila hovorkyňa banky Zuzana Ďuďáková.
Medziročný nárast banka zaznamenala aj v objeme spotrebných úverov, ktoré vzrástli o 26%. "Banka pokračovala v aktívnom úverovaní bývania a objem úverov na bývanie medziročne zvýšila o 30,1%. Pod tento rast sa podpísali efektívne nastavené procesy a cenová politika banky," dodala Z. Ďuďáková.
V tomto roku do banky vložili viac firmy, keď objem ich vkladov medziročne vzrástol o 4,3%. Vklady občanov však medziročne poklesli o 10,4%. "Banka stabilne vykazuje prebytok kapitálu s kapitálovou primeranosťou na úrovni 14,37 %, čím výrazne prekračuje regulatórnu požiadavku. Prebytok kapitálu je dobrým východiskom pre plnenie strategického plánu banky v oblasti rastu," hovorí Z. Ďuďáková.
Zároveň informovala, že banka pokračuje v procese zlúčenia českej a slovenskej UniCredit Bank do jednej cezhraničnej banky, ktorá bude pôsobiť na Slovensku aj v Čechách. "UniCredit Bank je zdravá a silná banka s rastovými ambíciami na slovenskom bankovom trhu. Banka pokračuje v aktívnej obchodnej stratégii vo všetkých oblastiach, plánuje poskytovať služby občanom aj podnikateľom," dodala Z. Ďuďáková. (tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down