10.08.2021 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Univerzálny kyprič VERSATILL VO PROFI v spoločnosti Rekultivace, a.s.

Je bežné, že sa za našimi strojmi vydávame najmä do tradičných poľnohospodárskych podnikov. Tentoraz sme však navštívili stroj VERSATILL VO 6000 Profi v spoločnosti Rekultivace a.s., ktorá patrí do skupiny SEV.EN ENERGY, ktorá sa zaoberá sanáciou a rekultiváciou územia po ťažbe hnedého uhlia v okolí mesta Most.

 

VERSATILL VO_PROFI je široko využiteľný stroj pre plytkú podmietku po zbere, predsejbovú prípravu i kyprenie do strednej hĺbky až 15 cm. Skrátka univerzálny stroj pre spracovanie pôdy.

Obnova území po ťažbe aj poľnohospodárska činnosť

        Novým majiteľom stroja sa v roku 2020 stala spoločnosť Rekultivace,a.s. sídliaca v Moste. Spoločnosť sa zameriava na úpravu územia a obnovenie funkčnej schopnosti krajiny po ťažbe uhlia. Okrem toho sa však zaoberá aj tradičným poľnohospodárstvom na cca 634 hektároch. Niektoré pozemky sú "štandardné polia", iné pozemky, prevažne lúky sa nachádzajú na území bývalých lomov. Mimo klasickej rastlinnej výroby sa spoločnosť zaoberá aj chovom dobytka.

 

VERSATILL VO Profi je šesťradový  kyprič s rozostupom jednotlivých  stĺpic 17 cm   

 V podniku je stroj agregovaný s traktorom New Holland T7.260 s max. výkonom 260 koní

V podniku je stroj agregovaný s traktorom New Holland T7.260 s max. výkonom 260 koní

 

Univerzálny kyprič VERSATILL VO PROFI vyhovel požiadavkám

        Pred nákupom využili možnosti vyskúšania stroja vo svojich podmienkach. Koncepcia stroja sa páčila, a tak sa rozhodli pre jeho obstaranie. "Je neuveriteľné, čo ten stroj vydrží a v našom nasadení dokáže. Pozemky po banskej ťažbe totiž nie sú bežné polia, stále ide o miesta, kde v minulosti prebiehala povrchová ťažba. Na tomto kypriči oceňujem predovšetkým možnosť hydraulického nastavenia z pohodlia kabíny, čo umožňuje plynulú jazdu a nastavenie podľa potreby, "hovorí Ladislav Takács, obsluha stroja.V spoločnosti pracuje stroj VERSATILL VO 6000 Profi s pracovným záberom 6 metrov. Stroj je vybavený v prednej časti hydraulicky ovládaným páskovým smykom, ktorý umožňuje počas jazdy prispôsobenie pracovného uhla podľa potreby. Šesť radov pracovných stĺpic s rozostupom 17 cm sa stará o výborné spracovanie, premiešanie a rozdrobenie pôdy v celom zábere stroja. Výhodou je do týchto podmienok aj horizontálne pružinové istenie s vypínacou silou 250 kg. Vzadu je na stroji osadený dvojitý pech U-ring.

Zľava pán Michal Zelenka, referent a techník nákupu, vpravo pán Ladislav Takács, obsluha stroja

Zľava pán Michal Zelenka, referent a techník nákupu, vpravo pán Ladislav Takács, obsluha stroja

 

Kvôli náročným pôdnym podmienkam zvolili na kyprič karbidové dláta LONG-LIFE 40 mm s dlhšou životnosťou

 

Karbidové dláta LONG - LIFE sú do našich podmienok ideálne

       Počas návštevy sme sa krátko dostali taktiež k diskusii o osadení jednotlivých stĺpic dlátami LONG-LIFE. Stroj bol najprv dodaný so štandardnými dlátami 60 mm. Teraz majú stroj už vybavený karbidovými dlátami LONG-LIFE s rozmerom 40 mm. "Tieto dláta sú rozhodne kvalitnejšie, dlhšie vydržia a do našich podmienok sú vhodnejšie. Vďaka tomu, že majú menší priemer, lepšie prenikajú do pôdy, lepšie pôdu naberajú a miešajú, "opisuje výhody dlát LONG-LIFE pán Michal Zelenka, technik a referent nákupu spoločnosti.

 

Chcete sa dozvedieť viac informácií o prednostiach stroja VERSATILL VO PROFI?

Pozrite si na videu predstavenie tohto stroja: 

 

S nami je radosť hospodáriť

marketing@bednar.com

BEDNAR FMT s.r.o.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down