13.11.2020 | 04:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Univerzita získala dotáciu na vybudovanie Kreatívneho centra SPU

Slovenská poľnohospodárska univerzita (SPU) v Nitre získala dotáciu na realizáciu Kreatívneho centra SPU. Z celkových oprávnených výdavkov projektu vo výške 6,194 milióna eur predstavuje nenávratný finančný príspevok z Ministerstva kultúry SR sumu 5,884 milióna eur.

NITRA. Univerzita sa bude na spolufinancovaní projektu podieľať piatimi percentami z celkových oprávnených nákladov. „V rámci nového projektu univerzita vybuduje kreatívne centrum, ktoré sa bude prioritne orientovať na tri odvetvia kreatívneho priemyslu - dizajn, architektúru, reklamu a marketing,“ informovala hovorkyňa SPU Renáta Chosraviová.
Kreatívne centrum SPU bude umiestnené v objekte Slovenskej poľnohospodárskej knižnice v Nitre. Časť objektu bola skolaudovaná po rekonštrukcii výrobného objektu ako knižnica v roku 2008. „V neskolaudovanej a nedokončenej časti budú zrekonštruované priestory pre potreby novovznikajúceho kreatívneho centra,“ potvrdila Chosraviová.
Oddelenia Kreatívneho centra SPU budú poskytovať služby v rámci troch programov, a to rozvoj kreatívneho talentu a zručností, podpora podnikania a podpora sieťovania. V rámci typov služieb a programov pre definované cieľové skupiny pôjde o otvorené pracovné dielne, otvorený inovačný ateliér, vytvorenie podnikateľského plánu pre kreatívny inkubátor, kreatívny akcelerátor pre začínajúcich podnikateľov, účelový kreatívny akcelerátor, organizovanie sieťovacích podujatí pre členov kreatívneho centra, ich podpora a zapájanie do sietí. Harmonogram realizácie aktivít projektu je naplánovaný do júna 2023.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down