27.11.2020 | 11:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

UPL – bez limitov a hraníc

Na slovenskom trhu od júna 2019 odštartovala svoje pôsobenie nová spoločnosť UPL. Akvizíciou spoločnosti Arysta LifeScience sa zaradila medzi najväčšie svetové spoločnosti v segmente ochrany plodín, pričom portfólio svojich produktov zvlášť posilnila v oblasti biologickej ochrany a výživy rastlín. O zámeroch, cieľoch a očakávaniach spoločnosti sme sa porozprávali s Ing. Petrom Knapom, marketingovým manažérom spoločnosti UPL Slovensko.

Predstavte spoločnosť UPL, jej zameranie a priority.

Spoločnosť UPL má za sebou viac ako 50 ročnú históriu. Akvizíciou spoločnosti Arysta LifeScience sa zaradila medzi päť najväčších spoločností zaoberajúcich sa poľnohospodárskymi riešeniami po celom svete. Odpovedá tomu aj zastúpenie vo viac ako 138 krajinách, s ročnými tržbami vo výške 4,7 miliardy dolárov. Vďaka trhovému podielu a zameraním sa na regióny s vysokým rastom predstavuje spoločnosť UPL spoľahlivého obchodného partnera pre pestovateľov, distribútorov, taktiež pre inštitúcie a spoločnosti zamerané na výskum a vývoj. Spoločnosť UPL ponúka integrované portfólio patentovaných aj postpatentových poľnohospodárskych riešení pre rôzne plodiny na ornej pôde, špeciálne plodiny, vrátane biologických riešení na ochranu rastlín, ošetrenia osiva a pozberové riešenia pokrývajúce najdôležitejšie, ale aj minoritne pestované plodiny.

Kedy a s akým očakávaním vstúpila spoločnosť UPL na slovenský trh?

UPL Slovensko odštartovala svoje pôsobenie na slovenskom trhu v júni 2019, kedy sme predstavili naše nové logo. Napriek tomu, že sme v rámci našich marketingových činností prešli pod značku UPL, obchodne sme naďalej fungovali ako spoločnosť Arysta. K premenovaniu a úradnému zápisu do obchodného registra došlo 14. novembra 2020.

Spoločnosť Arysta obohatila novovzniknutú UPL o mnohé riešenia pre ochranu rastlín vrátane ošetrenia osiva. Kľúčovými prípravkami portfólia sú univerzálne organosilikónové superzmáčadlo SILWET STAR, širokospektrálny insekticíd CYPERKILL MAX, repné portfólio herbicídov, biostimulátor overený praxou ATONIK, moridlá na báze jedinečnej kombinácie účinných látok Ipconazole a Imazalil a taktiež aj lepidlo na obmedzenie zberových strát MESH. Zameriavame sa na rozvoj v oblasti biostimulátorov, špeciálnych hnojív, hľadáme aj možnosti pre našich klientov v oblasti konvenčnej ochrany rastlín.

Vyvíjame prípravky aplikované aj na pôdu, s cieľom zvýšiť úrodu a zároveň pomôcť plodinám lepšie prekonať abiotické stresové faktory ako je sucho a chlad. Taktiež venujeme pozornosť produktom biologickej kontroly, ktoré plnia rovnakú úlohu ako konvenčné prípravky na ochranu rastlín a majú v mnohých prípadoch aj ďalší významný prínos z hľadiska zníženia zaťaženia životného prostredia a rastlinnej produkcie rezíduami.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down