12.09.2013 | 10:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Upozornenie pre žiadateľov o podporu na naftu

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) upozorňuje žiadateľov, ktorí predložili žiadosti o podporu formou dotácie na úhradu časti spotrebnej dane z minerálnych olejov a majú s PPA uzatvorenú zmluvu o poskytnutí tejto podpory, na povinnosť predloženia niektorých dokladov.

Podľa PPA ide o doklad o kúpe minerálneho oleja (MO) - príloha č. 1 metodického postupu (pozn. tento doklad zahŕňa prehľad nákupu minerálneho oleja spotrebovaného na poľnohospodársku prvovýrobu a má viac strán, v závislosti na nákupe v jednotlivých mesiacoch).
Okrem toho by žiadatelia mali predložiť výpis z evidencie spotreby minerálneho oleja - príloha č. 2 metodického postupu. Žiadateľ vedie evidenciu spotreby minerálneho oleja a pre potreby vyplatenia dotácie predkladá výpis z evidencie spotreby minerálneho oleja - príloha č. 2.
Ďalším dokladom, ktorého preloženie PPA požaduje, je čestné vyhlásenie k zmluve o poskytnutí podpory formou dotácie podľa zákona č. 33/2013 Z. z. o podpore poľnohospodárskej prvovýroby v roku 2013 - príloha č. 5 metodického postupu.
Tieto doklady sa zasielajú na príslušné regionálne pracovisko platobnej agentúry jednorazovo ako súbor dokladov zodpovedajúcich minimálne výške priznanej časti dotácie uvedenej v zmluve, a to najneskôr do 15. októbra 2013.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down