04.12.2018 | 03:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Úroda pšenice a raže v Ruskej federácii dosiahla 110 miliónov ton

Úroda chlebových obilnín (pšenice a raže) v Ruskej federácii dosiahla tento rok 110 miliónov ton. V porovnaní s vlaňajškom klesla o 25 miliónov ton. Na raporte v Kremli to uviedol v pondelok (3.12.) prezidentovi Vladimirovi Putinovi minister poľnohospodárstva Dmitrij Patrušev. Dodal, že aj ich tohtoročná úroda je vyššia, než bol priemer za uplynulých päť rokov.

MOSKVA. Krajina má zabezpečenú ročnú spotrebu základných druhov obilia a zostane hlavným svetovým vývozcom pšenice v bežnom agrárnom roku, ktorý sa skončí 30. júna 2019. Príjem z vývozu pšenice posilní štátny rozpočet.
      Minister pripomenul, že medziročný pokles produkcie chlebových obilnín spôsobili nepriaznivé klimatické podmienky. V niektorých častiach krajiny poškodili úrodu letné búrky a v iných bol nedostatok zrážok. V letných mesiacoch dokonca došlo k medziročnému poklesu výkonu agrárneho sektora. Napriek tomu by mal jeho výkon medziročne vzrásť asi o 1 %.
V tohtoročnej sezóne vyrobia cukrovary okolo šesť miliónov ton cukru. Jeho spotreba dosahuje ročne 5,8 milióna ton. Analytici preto predpokladajú, že cena mierne klesne.
Vláda v tomto roku podporila agrárny sektor subvenciami v hodnote 120 miliárd rubľov (1,59 miliardy eur).

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down