14.07.2021 | 07:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Úspešný Vibrance oslavuje 10 rokov

Tento rok oslavujeme desaťročné výročie prvého uvedenia nášho veľmi úspešného moridla Vibrance, ktoré sa uskutočnilo v Argentíne v roku 2011.

            Projekt bol zahájený v roku 1998 a do roku 2002 bola objavená účinná látka sedaxane. Sedaxane je súčasťou chemickej triedy SDHI (inhibítor enzýmu sukcinát-dehydrogenázy), pričom patril medzi prvé SDHI na trhu. Následne bolo moridlo pod značkou Vibrance po prvýkrát úspešne uvedené v roku 2011 v Argentíne. Od tohto okamihu začína úspešná cesta pod menom Vibrance.

        Za desať rokov sa stal Vibrance štandardom v ochrane proti koreňomoru (Rhizoctonia sp.).  Ide o zničujúcu chorobu obilnín, ktorá môže spôsobiť až 30% stratu na úrode, v prípade suchých podmienok dokonca i viac. Pred uvedením moridla Vibrance bolo túto chorobu náročné zvládnuť s obmedzenými možnosťami, ktoré mali poľnohospodári k dispozícii.

Vibrance ako víťaz a priekopník

      Bolo to prvé moridlo, ktoré sa okrem atribútov kontroly chorôb zameralo aj na stav koreňov a ich zdravie. Vibrance ponúka jedinečný benefit v podobe technológie Rooting Power. Tá zabezpečuje rast silnejších a zdravších koreňov a tým aj vyšší výkon rastlín. Hodnotnú technológiu Rooting Power, ktorá pomohla produktu Vibrance vyhrať ocenenie „Najlepší produkt roka“ v súťaži Agrow Awards v roku 2011 (v súčasnosti pod názvom Crop Science Awards), poznajú poľnohospodári na celom svete.

       Zákazníci vnímajú Vibrance ako prostriedok, ktorý prispieva k lepšiemu zakladaniu porastov prostredníctvom ochrany zdravia rastlín, podpory rastu koreňov a zachovania pôdnej sily.

„Toto výročie a naša oslava 10 rokov Vibrance je svedectvom našej schopnosti inovácie v oblasti ochrany rastlín a identifikácie obchodných príležitostí v úzkej spolupráce s našimi zákazníkmi – poľnohospodármi,“ Jonathan Brown, Global Head Seedcare.

          Vďaka Vibrance si Syngenta rozšírila svoje postavenie na trhu v oblasti fungicídnych moridiel. Toto úspešné prijatie moridla Vibrance poľnohospodármi je výsledkom záväzku mnohých ľudí vrátane našich vedcov, obchodných tímov a všetkých rôznych obchodných funkcií riadiacich každodennú prevádzku na celom svete.

 „Úspech Vibrance je skvelým príkladom toho, ako mnoho pestovateľov na celom svete rýchlo rozpoznalo úsilie zamerané na riešenie potreby ochrany rastlín,“  hovorí Palle Pedersen, Global Head Product Management Seedcare.

Vibrance – udržateľné riešenie

        Do budúcna je Vibrance skvelým partnerom pre naše záväzky v programe Plánu úspešného rozvoja (Good Growth Plan), pretože pomáha poľnohospodárom prekonávať problémy spôsobené zmenami v našom životnom prostredí. Vďaka technológii Rooting Power máme skvelý základ pre pochopenie prepojenia medzi „šťastnými koreňmi“ a zdravou pôdou, ktoré podporujú dlhodobú udržateľnosť.

Starajme sa spolu o zdravie koreňov ešte veľa ďalších rokov!

Autor: Mgr. Katarína Dikáczová, Syngenta Slovakia s.r.o.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down