27.02.2013 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

ÚVZ: Vo výrobku Lasagne Bolognese Nowaco sa potvrdila prítomnosť konskej DNA

Bratislava 26. februára (TASR) - Vo výrobku Lasagne Bolognese Nowaco, ktorý dovozca nechal stiahnuť zo slovenského trhu, sa testami potvrdila prítomnosť konskej DNA. V lasagniach malo byť pritom podľa informácii na obale iba hovädzie mäso. Informovala o tom dnes hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR Lenka Skalická.

 "Keďže sa uvedený výrobok ešte môže nachádzať v obchodnej sieti na území SR, odporúčame spotrebiteľom, aby tento výrobok nekupovali, už zakúpený výrobok nepoužívali a prípadne ho vrátili späť do miesta predaja. V prípade jeho zistenia na trhu, prípadne v zariadení spoločného stravovania môžu spotrebitelia upozorniť regionálny úrad verejného zdravotníctva," povedala Skalická.
      V súčasnosti podľa jej slov prebieha sťahovanie všetkých šarží predmetného výrobku z trhu, vrátane zariadení spoločného stravovania.
      Skalická priblížila, že ÚVZ SR vzorky z výrobkov neanalyzoval, tie vyšetrili v Štátnom veterinárnom ústave v Prahe. ÚVZ preto v tejto súvislosti koná na základe informácií z Rýchleho výstražného systému pre potraviny a krmivá. Hlavný hygienik Ivan Rovný vzhľadom na situáciu nariadil kontroly v zariadeniach spoločného stravovania. "Kontroly budú zamerané na výskyt predmetného nevyhovujúceho výrobku a overenie jeho stiahnutia z trhu," doplnila Skalická.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down