12.03.2013 | 03:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Už o pár dní sa otvoria brány Agrosalónu

Využívanie moderných, inovatívnych strojov a technológií je jedným zo základných predpokladov rozvoja nášho poľnohospodárstva. Ponuka takýchto mechanizmov je veľmi bohatá, avšak požadovaný osoh môžu priniesť iba vtedy, keď budú aj správne používané.

„A práve v tom je problém. V praxi totiž chýbajú odborne zdatní ľudia, ktorí by z týchto moderných, počítačom riadených a aj drahých strojov takpovediac dokázali vyťažiť maximum. Žiaľ, skôr opak býva pravdou. Profesia traktoristu dnešných mladých ľudí neláka a tak si poľnohospodárske podniky jednoducho ani nemajú z čoho vyberať,“ uviedol na prahu 4. ročníka medzinárodného poľnohospodárskeho veľtrhu Agrosalón, ktorý sa uskutoční v dňoch 20. – 23. marca na nitrianskom výstavisku Agrokomplex, profesor Ján Jech, prezident Združenia výrobcov pôdohospodárskej techniky – Agrion, ktoré je spoluorganizátorom tohto veľtrhu.
Ako ďalej dodal, výrobcovia a predajcovia techniky chcú práve Agrosalón využiť na to, aby predstavili poľnohospodárstvo v pozitívnom svetle, zatraktívnili ho v očiach mladých ľudí či ich rodičov a prilákali tak chýbajúcu „novú krv“ do tohto odvetvia. K tejto iniciatíve Agrionu sa pridal aj organizátor veľtrhu – š. p. Agrokomplex – Výstavníctvo Nitra, a pre žiakov odborných škôl ponúka bezplatný vstup na Agrosalón.
Samozrejme, že Agrosalón je predovšetkým komerčné podujatie, od ktorého vystavovatelia očakávajú aj istý ekonomický prínos. „Situácia v agrárnom odvetví síce nie je ružová, ale je lepšia ako pred dvoma rokmi, kedy sa uskutočnil predchádzajúci ročník veľtrhu Agrosalón,“ povedal prezident Agrionu. Svedčí o tom nakoniec aj fakt, že medzi vystavovateľmi nechýba žiadny „významný“ výrobca či predajca poľnohospodárskej techniky.
„Viaceré firmy budú mať naozaj veľké expozície s bohatou ponukou strojov. Veľkú výstavnú plochu, presahujúcu tisíc štvorcových metrov, bude mať napríklad aj Maďarská republika, respektíve dvadsiatka výrobcov poľnohospodárskej techniky z tejto krajiny,“ uviedol Eduard Krcho, obchodný námestník š. p. Agrokomplex – Výstavníctvo Nitra.
„Myslím si, že vystavovatelia predstavia na Agrosalóne naozaj špičkové stroje, medzi ktorými nebudú chýbať ani viaceré novinky. Tento ročník sa bude pritom niesť v znamení inovatívnych technológií, ktoré pomáhajú poľnohospodárom šetriť výrobné náklady,“ konštatoval Ján Jech.
Eduard Krcho dodal, že na Agrosalóne bude asi 140 vystavujúcich firiem, ktoré zaberú výstavnú plochu presahujúcu 22-tisíc štvorcových metrov. „Súčasťou Agrosalónu bude i bohatá ponuka sprievodných podujatí, ako aj udelenie Ceny veľtrhu Agrosalón 2013,“ povedal E. Krcho. My ešte dodávame, že na veľtrhu bude udelená aj prestížna Cena Roľníckych novín.
Súbežne s Agrosalónom sa uskutoční i kontraktačno – predajná výstava Rybárstvo a poľovníctvo. Viac než štyridsiatka vystavovateľov sa predstaví na ploche viac než tisíc štvorcových metrov.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down