24.09.2013 | 03:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V auguste najviac zdraželi na Slovensku zemiaky, jablká a čerstvé maslo

Občania SR v auguste v obchodoch najviac priplatili za zemiaky, jablká a čerstvé maslo. Ukázala to najnovšia Cenová hitparáda Poštovej banky.

BRATISLAVA. Zemiaky v auguste medziročne zdraželi takmer o tri pätiny, keď za kilo zemiakov Slováci v obchodoch zaplatili 0,71 eura, zatiaľ čo vlani v rovnakom období zemiaky stáli 0,45 eura. Na druhom mieste sa v rebríčku najdrahších potravín umiestnili jablká. Ich cena medziročne stúpla o vyše pätinu.

"Viac než o desatinu medziročne stúpli aj ceny čerstvého masla. Medziročne vyššie ceny o 4 % až 10 % boli zaznamenané aj v prípade viacerých mäsových a mliečnych výrobkov," priblížila analytička Poštovej banky Eva Sadovská.

Oproti augustu minulého roka v obchodoch najviac zlacneli vajcia. Menej ako pred rokom zaplatili Slováci v obchodoch aj za kávu, cukor, jogurt, margarín, ryžu, či syr Eidam. Ceny sa oproti augustu 2012 nezmenili jedine v prípade bielych rožkov.

Poštová banka Cenovú hitparádu zostavuje každý mesiac na základe cien 36 potravín a dvoch alkoholických nápojov, ktoré Štatistický úrad (ŠÚ) SR zverejňuje v databáze Slovstat.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down