09.06.2022 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Dolnej Krupej sa konal 11. ročník Celoslovenských dní poľa

      Dolná Krupá 9. júna (TASR) - Celoštátna prehliadka pokusov odrôd poľnohospodárskych plodín, ochrany a výživy rastlín, poľnohospodárskej techniky a hospodárskych zvierat sa v dňoch 7. a 8. júna konala v Dolnej Krupej na pozemkoch spoločnosti PD Krupá v okrese Trnava.


      "Minulý rok sme rozhodli od budúceho programového obdobia pustiť do agropotravinárskeho sektora navyše 288 miliónov eur. To znamená, že zvýšime mieru spolufinancovania z 25,7 na skoro 37 %. Zároveň sme zvýšili financie vyplácané cez tzv. tretí pilier, čo je priama štátna pomoc," uviedol pri otvorení výstavy minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuel Vlčan.
      Ako doplnil, zlepšenie v poľnohospodárstve nie je len otázka financií. "Ide aj o to, aby sa financie rozdeľovali spravodlivo. Sme na prahu transformácie celého poľnohospodárstva, a to nie len na Slovensku. Čelíme klimatickej zmene, prichádzajú nové technológie. Verím, že využijeme potenciál krajiny mierneho klimatického pásma, ktorá má tradíciu pestovania plodín," povedal minister.
      "Zdražovanie cien potravín, energií i pohonných látok by nás malo prinútiť sa zamýšľať nad dôležitosťou potravinovej sebestačnosti, ktorá je na úrovni okolo 35 až 38 %. Urobíme všetko pre to, aby bola práca v poľnohospodárstve atraktívnejšia a zároveň dostatočne ocenená," uviedol počas otvorenia Celoslovenských dní poľa predseda parlamentu Boris Kollár.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down