02.02.2017 | 08:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V EÚ sa vážne začalo diskutovať o nekalých obchodných praktikách

Predsedníctvo Slovenskej republiky v Rade Európskej únie v minulom roku prinieslo pozitívne výsledky. Na tlačovej besede v Bratislave to konštatovala ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná.

BRATISLAVA. Za „najväčšie víťazstvá“ G. Matečná označila skutočnosť, že so všetkou vážnosťou sa začalo diskutovať o postavení farmára v potravinovom reťazci a o nekalých obchodných praktikách. Za príslušné závery Rady EÚ hlasovalo všetkých 28 ministrov.

Podľa slov G. Matečnej „výborným mediátorom sme boli aj pri vyriešení otázky ohľadne udeľovania kvót v morskom rybolove“, a význam má aj prijatie Bratislavskej deklarácie o lesoch.

„Počas nášho predsedníctva sme sa snažili aj o intenzívne rokovania o zjednodušení Spoločnej poľnohospodárskej politiky EÚ, a v tomto snažení budeme aj naďalej pokračovať,“ konštatovala G. Matečná.

Na margo praktických výsledkov, ktoré môžu našim i európskym poľnohospodárom priniesť slovenské iniciatívy, ministerka pôdohospodárstva uviedla, že o termínoch je ešte predčasné hovoriť, lebo v EÚ „to niekedy trvá aj rok či dva, kým niečo prebehne procesom“.

Dodala však, že naši experti stále rokujú aj o legislatívnej podobe zamýšľaných opatrení. Do príslušnej legislatívy chceme dostať napríklad aj to, aby boli kontinuálne monitorované marže a ceny ako aj povinnosť viesť zmluvy medzi dodávateľmi a odberateľmi v písomnej podobe.

„Počas nášho predsedníctva v Rade EÚ sme zvolili proaktívny prístup, a nečakali sme na to, s čím vyrukuje Európska komisia,“ uviedol na spomenutej tlačovej besede Matej Hudec, vedúci Poľnohospodárskej sekcie Stáleho zastúpenia SR pri EÚ v Bruseli.

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Komentáře k článku

  1. Pani ministerka, pridajte ešte prosím správu o nekalych praktikách pridelovania eurofondov vo Vašom rezorte.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down