31.10.2016 | 04:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Gbeľanoch ocenili najlepších poľnohospodárov aj najkrajší chotár

Absolútnym víťazom 21. ročníka TOP AGRO a držiteľom Ceny ministerky pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR je za výsledky v roku 2015 spoločnosť Gemerprodukt Valice z okresu Rimavská Sobota. Odovzdávanie ocenení najlepším poľnohospodárskym manažérom na podujatí TOP AGRO Slovensko a oceňovanie víťazov súťaže Najkrajší chotár sa uskutočnilo v Gbeľanoch pri Žiline.

GBEĽANY. Podľa ministerky pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriely Matečnej súťaž motivuje všetkých poľnohospodárov. "Vidíme krásne chotáre, určite to motivovalo aj ostatných, ktorí majú farmy. Farma nielen prináša úžitok, ale farma by mala byť na prvý pohľad pekná. Slováci vieme fantasticky a kvalitne vyrábať, ale nevieme predávať. To je choroba všetkých poľnohospodárov. Časom sa to už mení, veď sme tu videli ocenených, ktorí diverzifikujú svoju výrobu. A nielen, čo sa týka plodín a druhov, ale hlavne finalizujú. Čiže, ak robia finálne výrobky, je potrebné, aby sa dostali čo najširšiemu spotrebiteľovi," povedala Matečná.

Prvenstvo medzi obchodnými spoločnosťami hospodáriacimi v produkčných oblastiach patrí firme Granelam z Ostrova v okrese Piešťany a spomedzi družstiev hospodáriacich v znevýhodnených oblastiach získalo najviac bodov Roľnícke družstvo v Bzovíku v okrese Krupina. V kategórii družstiev hospodáriacich v produkčných oblastiach sa na prvom mieste umiestnilo Poľnohospodárske družstvo Veľké Zálužie v okrese Nitra. Medzi samostatne hospodáriacimi roľníkmi sa najlepšie darilo Františkovi Szaxonovi zo Zatína v okrese Trebišov.

V súťaži Najkrajší chotár za rok 2016 zvíťazilo v kategórii firiem nad 500 hektárov (ha) Poľnohospodárske podielnické družstvo Liptovská Teplička v okrese Poprad. Medzi malými podnikmi hospodáriacimi na výmere do 500 ha získala prvé miesto farma samostatne hospodáriacej roľníčky z Papradna v okrese Považská Bystrica - Anny Beníkovej.

Na podujatí tradične udeľovali aj špeciálne ocenenia. Cenu UniCredit Bank za stabilné hospodárske výsledky získala spoločnosť Školské hospodárstvo Búšlak v Dunajskom Klátove.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down